Право

Офіс Генпрокурора розробив пропозиції щодо підвищення гарантій захисту потерпілих від катувань у місцях несвободи

Прокурори спеціалізованого підрозділу Офісу Генерального прокурора з протидії катуванням розробили пропозиції щодо внесення низки змін до нормативно-правових актів Міністерства юстиції, які регламентують діяльність установ Державної кримінально-виконавчої служби. Вони стосуються підвищення гарантій захисту потерпілих від катувань та насильства, які відбувають покарання або перебувають у місцях попереднього ув’язнення.

Зміни розроблені на виконання рішення координаційної наради керівників правоохоронних органів щодо протидії катуванням, що відбулася 4 червня 2020 року під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової.

Зокрема, пропонується змінити порядок переміщення до інших установ осіб, які перебувають у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань та стали жертвами насильства з боку адміністрації цих місць несвободи. Переміщення має здійснюватися виключно на підставі постанови слідчого чи прокурора, які здійснюють розслідування за таким фактом, та не повинно потребувати дозволу з боку інших посадових осіб.

Також прокурори ініціюють забезпечення обов’язкового використання портативних відеореєстраторів службовими особами пенітенціарних установ, які застосовують заходи примусу по відношенню до в’язнів, а також збереження та захист отриманої інформації. Наразі персоналу надано лише право використовувати додаткові технічні засоби.

Наразі пропозиції спрямовані до Міністерства юстиції для опрацювання та врахування в роботі.

Щорічно в середньому правоохоронні органи реєструють близько 40 кримінальних проваджень щодо катувань та насильства в місяцях несвободи. Департаментом Офісу Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у 5 таких провадженнях, які мають резонансний характер та велику кількість потерпілих.

Прес-служба прокуратури України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України