Офіс Генерального прокурора в судовому порядку вимагає захистити житлові права дітей-сиріт

Заступником Генерального прокурора Гюндузом Мамедовим до Окружного адміністративного суду м. Києва пред’явлено позов про визнання протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства розвитку громад та територій України.

Державними органами усупереч вимогам чинного законодавства упродовж майже 10 років не розроблено та не затверджено порядок збереження житла за дітьми, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьківських прав, хвороби чи з інших причин залишилися без батьківського піклування. Внаслідок цього порушуються житлові та майнові права дітей цих категорії, особливий захист яких гарантовано державою.

Наразі понад 27 тисяч таких дітей перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов. З державного бюджету щорічно виділяються значні суми на ці потреби, зокрема у 2020 році – 717,7 млн грн. Однак при використанні коштів допускаються численні порушення. Прокурорами розпочато досудове розслідування у 28 кримінальних провадженнях за фактами розтрати та підготовлено позови на суму 12,3 млн грн.

Прес-служба прокуратури України

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh