ЄС|NATO

Одну з ескадрилей F-16 в США переформатують у підрозділ протиповітряної оборони: це яскраво демонструє зміну ситуації з безпекою

І це доволі логічний крок з урахуванням загальної безпекової обстановки і прагнення якнайкраще реагувати на ймовірні загрози у повітрі

Джерело:

Повітряні Сили США повідомили, що ще на початку лютого цього року на базі служби “Ейлсон”, що на Алясці, 354-й винищувальне крило перейменувало 18-ту ескадрилью “Агресор” у 18-ту ескадрилью винищувачів-перехоплювачів (Fighter Interceptor Squadron), а 354-ту ескадрилью технічного обслуговування літаків у 18-ту ескадрилью винищувачів.

Як відзначив генерал-лейтенант Девід Нахом (командувач повітряно-космічної оборони Північної Америки, командування Аляски та 11-и військово-повітряними силами), таке призначення “приводить у відповідність наші ресурси з національними пріоритетами, які є в основі завдань Міністерства оборони і Повітряних сил.

Одну з ескадрилей F-16 "агресорів" переформатують у підрозділ протиповітряної оборони

Це вперше з часів Холодної війни, коли ескадрилья ПС США отримала позначення Fighter Interceptor Squadron, і це доволі показова зміна, бо яскраво демонструє зміну ситуацію з безпекою, як в Арктиці, так і в Тихоокеанському регіоні, а також акцентує на пріоритетах Повітряних сил США у регіоні, акцентують у виданні The War Zone.

Таке рішення дійсно має сенс для цього підрозділу, оскільки воно дедалі активніше бере на себе завдання у протиповітряній обороні на заміну літакам п’ятого покоління F-22 Raptor. Бо, наприклад, ще у 2022 році F-16 з цієї ескадрильї все частіше брали участь у перехопленні російських літаків, що наближалися до узбережжя Аляски, хоча зазвичай ці F-16 відіграють роль агресора і мають відповідне фарбування.

Загалом завдання швидкого реагування із забезпечення суверенітету у повітрі безпосередньо на території США є доволі складними, і передусім потребують наявності готових винищувачів, які можуть в будь-який момент розпочати виконання місії.

Одну з ескадрилей F-16 "агресорів" переформатують у підрозділ протиповітряної оборони

А з огляду на обмежену кількість F-22 та часом їхню низьку боєздатність, то залучення додаткових F-16 до цих завдань допоможе покращити ситуацію, тим паче, що завдяки новим радарам AN/APG-83 SABR вони зможуть виявляти малопомітні цілі, а також ті цілі, що летять на низькій висоті. Крім того, літаки 18-ї ескадрильї оснащені модулями снайперського прицілювання для візуальної ідентифікації та збирання розвідувальної інформації про повітряні цілі.

У виданні також відзначають, що згідно з їхньою інформацією, 64-та ескадрилья “Агресор” також відіграє роль у протиповітряній обороні, але протягом останніх років у цьому напрямку була активною саме 18-та.

Раніше Defense Express розповідав, що перші три багатофункціональні винищувачі F-16 прибули на базу ПС США “Еглін” для проведення робіт з безпілотними технологіями у рамках програми Venom, яка має сприяти пришвидшенню процесів тестування автономних технологій як на пілотованих, так і на безпілотних літаках.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України