Політика

Одного разу Грузія відвела війська повіривши росіянам – трагедія для сотень тисяч жителів Абхазії. Відео

16 – 27 вересня 1993 року

З 14 серпня 1992 почалася гібридна війна проти Грузії на території Абхазії. Протягом року, були безуспішні атаки на столицю автономної республіки – Сухумі. Тисячі найманців з усіх кінців Росії, за участю регулярних військ і авіації ЗС Росії, атакували позиції урядових військ Грузії.

Коли стало зрозуміло, що лобовими атаками місто не взяти, був використаний план Б. Росія виступила гарантом в переговорах між сепаратистами і урядом Грузії.

Від Грузії зажадали відвести важке озброєння, для цих цілей Росія надає свої десантні кораблі. На рейд заходять бойові кораблі Чорноморського флоту, нібито для гарантії виконання умов перемир’я.

За фактом переговорів, змішані війська сепаратистів і росіян також залишають буферну зону. Починаються складні політичні переговори.

Так триває до 16 вересня 1993 року. Але вже 14 вересня важка техніка і особовий склад посилений ДШБ Російської армії, великою кількістю РЗСО, важкою технікою, почали висунення на рубежі атаки.

Всі спроби Грузії домогтися від Росії виконання взятих на себе зобов’язань як гаранта виконання умов припинення вогню, були марні.

16 вересня урядові війська були атаковані по всьому фронту.

Маючи тільки стрілецьку зброю, і невеликі піхотні сили, шансів на ліквідацію загрози просто не було .. Використовуючи велику перевагу в танках, артилерії і в живій силі був оточений Сухумі.

27 був втрачений Сухумі, 30 вересня була втрачена Абхазія ..

Тисячі загиблих, і сотні тисяч втратили свій будинок – це ціна, яку заплатили за довіру Росії.

По матеріалам сайту Миротворець

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.