Моделі взуття дуже різноманітні, знайти підходящий варіант і ознайомитися з цінами можна у розділі:
Кросівки – спортивне взуття зі шкіри або замші, на товстій гофрованоій підошві, з шнурками або липучками. Високі кросівки – це хайтопи.
Кеди – спортивне взуття з тканини, зі шнурівкою, на пласкій гумовій підошві.
Снікери – підвид кросівок, але не для спорту, а для повсякденного носіння. Вони легші і мають пласку, а не гофровану підошву, а також більш креативне яскраве забарвлення. У Америці снікери називають кедами.
Шиповки – спортивне взуття на шипованій підошві.
Танкетки (котурни, платформи) – взуття на вищій підошві, що зливається з високим каблуком, представленіу вигляді клина. Стійкі, але масивні.
Туфлі Мері Джейн (Mary Jane) – жіночі туфлі з круглим носком і ремінцем через підйом ноги. Спочатку були на плоскій підошві, тепер можуть мати підбори різної висоти і форми.
Шльопанці – літнє взуття без задника, з відкритим носом.
Мюлес – легке взуття без задника, але з закритим носком.
В’єтнамки (thong sandals) – сандалі на плоскій підошві, кріпляться на нозі за допомогою перетинки між пальцями.
Гета – японські в’єтнамки на дерев’яній прямокутній підошві на ніжках (підошва схожа на лаву). Має схожість з сандалями zori.
Кломпи (кломпен) – дерев’яні черевики, традиційна взуття Нідерландів. Зараз носять в основному сучасні кломпи – гумові або шкіряні.
Крокси – зручне літнє взуття з великими дірками, круглим носком, без задників, з відкидною пряжкою на п’яті. Робляться з каучуку в суміші з пластиком.
Сліпони (тапки з п’ятою) – м’які туфлі без шнурівки з носком типу лоуфери, на тонкій підошві)
Majori – індійські витончені туфлі в східному стилі, з гострим носком, багато декоровані.
Східні тапки – туфлі на кшталт мюлес, але з гострим носком, загнутим верхом. З тканини (шовк, парча), з розкішним східним декором. Без каблука, або на невисокій вузької танкетці.
Валянки – чоботи з войлока, без плоскої підошви.
Бурки – войлочні валянки, але більш сучасного вигляду і з підошвою.
Унти (піми) – хутряні чоботи, або чоботи з хутром назовні. Часто робляться з оленячих шкур.
Жокейські чоботи – високі чоботи, спочатку призначені для верхової їзди. На плоскій підошві, з черезпідйомним ременем, коричневого або чорного кольору.
Армійські чоботи або черевики (мілітарі, берци) – високі військові черевики з довгою шнурівкою і на важкій товстій гофрованій підошві, з прошивкою.
Черевики dr. Marters – черевики на кшталт армійських, але з полегшеною плоскою підошвою і більш яскравих кольорів.
Табі (ніндзя шузи) – японське взуття з роздвоєним носком (для великого пальця – окремо). Шиються з м’якої щільної тканини, підошва – гумова.
Чоботи-дутики (дутиші, чоботи-місяцеходи, апрески, після лиж) – чоботи на товстій підошві і з товстою халявою, з непромокаючої тканини з синтепоновою або поролоновою прокладкою. Виглядають дутими. Були ультрамодними в 80-ті.
Ковбойські чоботи (козаки, western boots) – шкіряні чоботи з вузьким носком, скошеним каблуком і широкою халявою. Спочатку призначалися для верхової їзди. Часто красиво прикрашені візерунками. Козаки – чоботи або черевики з більш гострим носом, прикрашені ланцюжками, пряжками, візерунками.
Ічігі – чоботи азіатів і кавказців, з вузьким носом і багатим східним декором.