Духовне

Вихованці катехитичної школи «Свята Софія» в Римі долучилися до Всесвітньої молитви на вервиці

18 жовтня в Католицькій Церкві з ініціативи Папи Францска відбулася молитовна ініціатива за мир і єдність в світі «Мільйон дітей моляться вервицю».

Діти із різних куточків світу в своїх церковних спільнотах молилися разом Молитву на вервиці в день пам’яті cвятого євангелиста Луки за григоріанським календарем, який запропонував одну з найяскравіших розповідей про дитинство Ісуса в Євангелії.

До цієї молитовної ініціативи й долучилися вихованці недільної катехитичної школи «Свята Софія» УГКЦ в Римі, що діє при однойменному соборі. Маленькі українці молячись, викладали свічками вервицю, активно долучаючись до промовляння молитви. До слова, учні цієї школи вже вдруге прийняли участь в такій молитовній ініціативі під проводом їх духовного провідника о. Дмитра Кудіна, віце-ректора прокатедрального собору Святої Софії, та катехитів.

«Головною метою нашої школи є християнське виховання, що допомагає дитині правильно рухатися в житті і встояти перед ймовірними спокусами. Сучасні діти не сприймають лише теоретичний матеріал, їм потрібно демонструвати все на прикладі, придумувати різні форми й методи, щоби правильно до них донести суть», – пояснила Леся Романів, керівниця недільної катехитичної школи «Свята Софія». За її словами, катехити школи щоразу прагнуть робити дитячу молитву особливою, аби кожен її учасник приймав активну участь в ній. «Ми вирішили викласти вервицю за допомогою свічок, аби наші вихованці долучилися до її творення. Це приклад спільної молитви й участі в житті спільноти. Якби когось із дітей не було, то на вервиці забракло би одного зернятка, себто й молитви. Кожна дитина ставила свічку, що символізувала одне зернятко вервиці. Подібно, якщо хтось із нас, часом не йде в неділю до храму, молитва всеодно триває, але без нашої участі вона не є довершеною», – розповіла керівниця школи.

За даними Папської фундації «Церква в потребі», ця щорічна молитовна  традиція розпочалася в столиці Венесуели – м. Каракасі у 2005 році. Тоді невелика група дітей зібралася, щоб помолитися розарій, і під час їх молитви багато жінок, які ними опікувалися, «відчували присутність Діви Марії». Ця присутність нагадала жінкам обіцянку святого падре Піо: «Якщо мільйон дітей помолиться на розарії, світ зміниться». Так розпочалася щорічна молитовна ініціатива «Мільйон дітей моляться вервицю». Захід проводиться щороку, розпочинаючи з 2006-го року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України