Авторські статтіДіаспора

Обвинувачений у шахрайстві росіянин екстрадований з Чехії

На вимогу Генеральної прокуратури Російської Федерації компетентні органи Чеської Республіки екстрадували в Росію громадянина РФ Євгена Маркова.

Як повідомляє офіційний сайт Генпрокуратури РФ, органами слідства він звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 159 (шахрайство) Кримінального кодексу Російської Федерації.

За версією слідства, з вересня 2013 р. за червень 2015 р. Марков із спільниками з числа керівників товариств «Имтехстрой Девелопмент БК», «Консалтингова фірма «ЛЕГІОН» та афілійованих з ними організацій, розмістили в засобах масової інформації, в тому числі за допомогою мережі «Інтернет», неправдиві відомості щодо своєї фінансово – господарської діяльності.

Під приводом залучення грошових коштів у високоприбуткові інвестиційні проекти вони уклали з фізичними особами в різних регіонах Російської Федерації понад 21 тис. договорів позики на загальну суму понад 2,5 млрд рублів з умовою виплати за користування грошовими коштами щомісяця 15-17% від суми позики.

Однак взяті на себе зобов’язання смороду не малі наміру виконувати.

Залучені від вкладників грошові кошти були перераховані іа розрахункові рахунки зазначених фірм. Згодом, в цілях залучення нових вкладників та надання видимості законності своїх дій, Марков і його співучасники виробили з зазначених розрахункових рахунків часткові виплати відсотків за раніше укладеними договорами позики з коштів, залучених від нових позичальників, іншими грошима розпорядилися за своїм розсудом.

В результаті злочинних дій громадянам по невиконаних 10.140 договорами позики заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму близько 1,1 млрд рублів, що є особливо великим розміром.

Оскільки Марков втік від кримінального переслідування, за дорученням Генеральної прокуратури Російської Федерації він був оголошений в міжнародний розшук.

У липні 2017 р. його затримали на території Чехії, після чого Генеральна прокуратура Російської Федерації направила запит про його видачу для притягнений до кримінальної відповідальності.

Завдяки тісній взаємодії Генеральної прокуратури Російської Федерації з компетентними органами цієї держави вдалося добитися рішення про його видачу.

У супроводі спецконвою Євген Марков доставлений до Москви.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України