«Будь-яку хворобу краще попередити, ніж виявити у занедбаному стані», – любити повторювати наш експерт. Ось чому жінці, яка середнього віку, слід почати більш дбайливо ставитися до свого організму і не нехтувати порадами лікарів. Але до кого йти, якщо ніби нічого не болить? Про обстеженнях, які потрібно пройти після 30 років, нам розповідає терапевт-кардіолог, ведучий програми «Медицина майбутнього» на телеканалі «Доктор» Костянтин Іванов.
Терапевт
В основному ми звикли бігти до терапевта, коли нас здолала застуда, але насправді лікар лікує великий спектр захворювань. Це можуть бути хвороби серцево-судинної системи, вірусні, шлунковокишкового тракту і суглобові. Саме терапевт призначить вам необхідні аналізи і зможе передати в подальшому до вузькопрофільного спеціаліста. Тому, навіть якщо вас нічого не турбує, буде правильно звернути до терапевта, щоб виміряти зріст і вагу, проконсультуватися на можливі ризики різного роду захворювань, взяти направлення на загальний аналіз крові і сечі, пройти експрес-тест на рівень цукру і холестерину.
Гінеколог
Найважливіший лікар жіночого організму – гінеколог, якого слід відвідувати щонайменше раз на рік. На жаль, багато жінок приходять на прийом, коли їх починають турбувати сильні болі. Із-за цього лікарі вже не в силах допомогти, а лише можуть постаратися полегшити страждання пацієнтки. Тому одне з головних досліджень – це пап-тест, який допомагає діагностувати рак шийки матки. Пройшовши простий аналіз, жінка зможе убезпечити себе від страшного діагнозу. Багато хвороби жіночого організму проходять безсимптомно: наприклад, вчасно зроблений мазок на хламідії допоможе попередити безпліддя, а тест на вірус папіломи людини – розвиток злоякісної пухлини.
Мамолог
Один з обов’язкових аналізів, яка повинна здати жінка, — виявлення мутацій генів раку грудей BRCA1 і BRCA2. Його проводять раз у житті при несприятливій спадковості, тобто наявність близьких родичів, у яких був діагностований рак грудей, яєчників або передміхурової залози. У 50% випадків генетичний дефект передається дітям від батьків. Тест можна зробити з 18-річного віку, але часто жінки не замислюються про це, тому при досягненні зрілого віку варто подбати про обстеження.
Невролог
Мабуть, кожна жінка стикалася з головним болем, слабкістю, дискомфортом в спині від сидячої роботи, тому настав час записатися на прийом до лікаря, що спеціалізується на захворюваннях нервової системи. Звичайно, перераховані вище симптоми зовсім не означають, що ви хворі, але якщо вони періодично турбують, то не варто ігнорувати дзвінки від свого організму. Наприклад, головний біль може бути спровокована внутрішньочерепним тиском, грижами шиї, остеохондрозом або пухлинами мозку. Слабкість, яку пацієнти люблять плутати з втомою, може бути ознакою інсульту та інших небезпечних нервових захворювань. Багато хто замість того, щоб звернути до фахівця починають самостійне лікування мігрені. На практиці це призводить лише до погіршення хвороби. Зараз неврологи пропонують величезну кількість препаратів, які швидко можуть впоратися з цією проблемою. Головне – пам ” ятайте, що самолікуванням займатися не можна. Це може тільки погіршити ваш стан.
Хірург
На жаль, з віком нас починають турбувати суглоби, біль у хребті, травми, які могли бути отримані ще в дитинстві. Також велика любов до підборів, надмірного спорту і сидячого способу життя до 30 років може спричинити за собою варикоз, який може зіпсувати не тільки естетичний вигляд ніг, але спричинити за собою серйозні проблеми зі здоров ям. Неприємні наслідки в більш зрілому віці можуть викликати біль під час ходьби, пухлина в щиколотці, свербіж і печіння в ногах. Болісні симптоми можуть з’явитися не відразу, тому краще не нехтувати ранньою діагностикою. Вчасно зроблене УЗД вен зможе виключити наявність тромбу і важких наслідків у майбутньому. Якщо ваша мама була схильна до цього захворювання, то скоріше всього воно не омине і вас. Якщо ви не бачите жодних проблем, то хірург допоможе підібрати для вас профілактичні препарати, які будуть підтримувати ваші ноги здоровими і красивими.