Об’єднані Арабські Емірати готуються до участі у військовій операції разом зі США та союзниками для відкриття Ормузької протоки. За даними WSJ, Абу-Дабі домагається прийняття резолюції Ради Безпеки ООН, яка дозволить застосування сили, а також закликає створити міжнародну коаліцію.
Влада ОАЕ вважає, що Іран, блокуючи протоку, загрожує світовій економіці. Країна готова не лише підтримати операцію, а й брати у ній участь, наприклад, у розмінуванні акваторії та забезпеченні безпеки судноплавства. Також обговорюється можливість захоплення стратегічних островів, контрольованих Іраном.
Таким чином, ОАЕ може стати першою країною Перської затоки, яка офіційно вступить у війну проти Ірану. Раніше Об’єднані Арабські Емірати намагалися уникнути прямої участі у конфлікті, але після ударів з боку Ірану, що завдали шкоди інфраструктурі, туризму та економіці, позиція змінилася.
При цьому участь ОАЕ в операції несе ризики подальшої ескалації, а експерти сумніваються, що військовим шляхом вдасться повністю розблокувати протоку, з огляду на можливості Ірану загрожувати судноплавству.
