О. Олександр Смеречинський розповів семінаристам про специфіку праці морського капелана

Директор Морського Апостоляту о. Олександр Смеречинський поінформував учасників курсу місійного служіння, який цього року ПМВ проводив в Івано-Франківську, про специфіку праці морського капелана.

Він розповів про історію виникнення і структуру Морського Апостоляту. “Морське капеланство у Католицькій Церкві має близько 100 років. Це загальнокатолицька структура, яка на сьогодні охоплює 420 портів. А місія нашого українського Морського Апостоляту розпочалася у 1994 р., коли ми почали свою працю з моряками в Одесі. Офіційно морський Апостолят УГКЦ зареєстрований у 2000 році”, – зазначив о. Олександр Смеречинський.

Він підкреслив, що з українських Церков системно з моряками працює лише УГКЦ.

“На початку мене тягнули до моря і моряків “за вуха”. Але тепер, як на мене, цікавішого служіння ледь знайдеш. Морське служіння – виняткове, креативне і перспективне. Кожен, хто має покликання до священства, має покликання до місії. Але, служачи в Морському Апостоляті, вам не треба кудись їхати, місія сама приходить до вас. Наша діяльність – відвідувати всі кораблі, які приходять Одесу, а до нас приходить Китай, Індія, Філіппіни, – увесь світ”, – розповів о. Олександр.

Директор Морського Апостоляту зазначив, священик намагається допомогти всім морякам, які цього потребують, незважаючи на віросповідання і національність.

О. Олександр Смеречинський розповів, що морські капелани працюють як з моряками торгового флоту, так і з українськими військовими моряками, адже в Одесі з 2014 року базується український флот.

“Праця Морського Апостоляту – це не лише опіка над моряками, а також над їхніми родинами і людьми, які залучені в діяльність інфраструктури, пов’язаної з морем”, – додав душпастир.

Також Директор Морського Апостоляту зауважив, що морські капелани УГКЦ працюють і в морських навчальних закладах, де навчаються 16 тисяч студентів. “Для порівняння, найбільша морська академія у Франції має 800 курсантів”, – підкреслив о. Олександр.

Він відзначив, що українці – найбільша морська нація у Європі. За найскромнішими підрахунками, в Україні налічується 85 тис моряків, які присутні по всьому світу.

О. Олександр Смеречинський також наголосив, що заохочує священиків УГКЦ по всьому світу відвідувати моряків у портах. І відзначив, що зараз у планах УГКЦ створити загальносвітову українську структуру Морського Апостоляту. “Ми намагаємося створити світову мережу нашої Церкви по опіці моряками. Я зараз їжджу по світу залучати наші парафії і духовенство для служіння нашим морякам. Адже наша Церква присутня у всьому світі і дуже часто є священики в портових містах”, – зазначив морський капелан.

О. Олександр також запросив семінаристів до Одеси, щоб “пройти курс молодого бійця” і подивитися на працю морського капелана.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh