Українська герко-католицька церква провела близько 600 ротацій капеланів у зоні бойових дій на Сході України

Заступник Голови Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур о. Любомир Яворський розповів учасникам спецкурсу місійного служіння, який ПМВ проводить в Івано-Франківську, про капеланське служіння в умовах війни на Сході України.

“Я військовий капелан вже 11 років. Церква, дбаючи про різні сфери служіння, дивиться наперед. Війна в Україні триває три роки, а Блаженніший Любомир докладав великих зусиль, щоби був створений депаратмент у справах душпастирства силових структур у Києві ще у 2006 році. І з того часу ми творили мережу і в кожній єпархії ми створили головних військових капеланів, а вони створили біля себе осередки військового капеланства”, – зазначив о. Любомир.

Він відзначив, що на початку війни на Сході України у зоні АТО були тільки військові капелани УГКЦ. Крім того, капелани УГКЦ допомагали українським військовим виїжджати з анексованого Криму.

Говорячи про втрати Украіни у російсько-українській війні 2014-2017, о. Любомир зазначив, що загинуло 3465 осіб; понад 9,5 тис – поранено; близько 1,3 трлн грн – матеріальних збитків; понад 2 млн – вимушених переселенців.

Священик розповів, що на сьогодні в УГКЦ 160 капеланів. Найбільше – 18 осіб – представники Тернопільсько-Зборівської архієпархії. “Станом на квітень 2017 року ми провели близько 600 ротацій у зоні бойових дій. Кожен священик перебував у зоні АТО мінімум 30-45 днів, – зазначив о. Любомир. – Ми побудували 22 каплиці в зоні АТО. Їх починали будувати військові. Є різні каплиці, є дуже гарні, є каплиці-бліндажі”.

Заступник Голови Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур також розповів про душпастирське та соціальне служіння капеланів УГКЦ для місцевого населення у зоні АТО.

Крім того, військовий капелан відзначив, що Департамент організовує вишколи та з’їзди капеланів, реабілітацію капеланів, табори для дітей військовослужбовців (близько 200 дітей взяли участь у таборах на Одещині і Прикарпатті).

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh