Авторські статтіДуховне

Українська герко-католицька церква провела близько 600 ротацій капеланів у зоні бойових дій на Сході України

Заступник Голови Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур о. Любомир Яворський розповів учасникам спецкурсу місійного служіння, який ПМВ проводить в Івано-Франківську, про капеланське служіння в умовах війни на Сході України.

“Я військовий капелан вже 11 років. Церква, дбаючи про різні сфери служіння, дивиться наперед. Війна в Україні триває три роки, а Блаженніший Любомир докладав великих зусиль, щоби був створений депаратмент у справах душпастирства силових структур у Києві ще у 2006 році. І з того часу ми творили мережу і в кожній єпархії ми створили головних військових капеланів, а вони створили біля себе осередки військового капеланства”, – зазначив о. Любомир.

Він відзначив, що на початку війни на Сході України у зоні АТО були тільки військові капелани УГКЦ. Крім того, капелани УГКЦ допомагали українським військовим виїжджати з анексованого Криму.

Говорячи про втрати Украіни у російсько-українській війні 2014-2017, о. Любомир зазначив, що загинуло 3465 осіб; понад 9,5 тис – поранено; близько 1,3 трлн грн – матеріальних збитків; понад 2 млн – вимушених переселенців.

Священик розповів, що на сьогодні в УГКЦ 160 капеланів. Найбільше – 18 осіб – представники Тернопільсько-Зборівської архієпархії. “Станом на квітень 2017 року ми провели близько 600 ротацій у зоні бойових дій. Кожен священик перебував у зоні АТО мінімум 30-45 днів, – зазначив о. Любомир. – Ми побудували 22 каплиці в зоні АТО. Їх починали будувати військові. Є різні каплиці, є дуже гарні, є каплиці-бліндажі”.

Заступник Голови Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур також розповів про душпастирське та соціальне служіння капеланів УГКЦ для місцевого населення у зоні АТО.

Крім того, військовий капелан відзначив, що Департамент організовує вишколи та з’їзди капеланів, реабілітацію капеланів, табори для дітей військовослужбовців (близько 200 дітей взяли участь у таборах на Одещині і Прикарпатті).

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.