Політика

NYT: США бракує потужностей для виробництва тієї кількості зброї, яка необхідна Україні для перемоги у війні

США бракує потужностей для виробництва тієї кількості зброї, яка необхідна Україні для перемоги у війні, – республіканець і автор статті The New York Times Джей Ді Венс.

Кордони 1991 року є недосяжною фантастичною метою, Україні немає сенсу допомагати, бо нічим, Адміністрація Байдена не має життєздатного плану для українців, який би допоміг їм перемогти у цій війні, і, взагалі, треба переконати Київ сідати за переговори.

Президент Байден хоче, щоб світ повірив, що найбільшою перешкодою для України є республіканці та наша недостатня прихильність до світової спільноти. Це неправильно.

Проблема України – це не G.O.P., це математика. Україні потрібно більше солдатів, ніж вона може призвати, навіть з драконівською політикою призову. І їй потрібно більше боєприпасів, ніж можуть надати Сполучені Штати. Ця реальність має бути врахована в будь-якій майбутній політиці щодо України – від подальшої допомоги з боку Конгресу до дипломатичного курсу, визначеного президентом.

Адміністрація Байдена чинить дедалі більший тиск на республіканців з метою ухвалення додаткового пакету допомоги Україні на суму понад 60 мільярдів доларів. Я голосував проти цього пакету в Сенаті і залишаюся противником практично будь-якої пропозиції щодо продовження фінансування Сполученими Штатами цієї війни. Пан Байден не зміг сформулювати навіть базові факти про те, що потрібно Україні і як ця допомога змінить реальність на місцях.

Найголовніше питання: Скільки Україні потрібно і скільки ми (США) можемо надати?

Пан Байден припускає, що додаткові 60 мільярдів доларів означають різницю між перемогою і поразкою у великій війні між Росією і Україною. Це також неправильно. 60 мільярдів доларів – це лише частина того, що потрібно для того, щоб переломити хід подій на користь України. Але це не лише питання доларів. По суті, нам бракує потужностей для виробництва тієї кількості зброї, яка необхідна Україні для перемоги у війні.

Розглянемо нашу (США) здатність виробляти 155-міліметрові артилерійські снаряди

Минулого року тодішній міністр оборони України оцінив, що базова потреба в цих снарядах становить понад чотири мільйони на рік, але сказав, що вони могли б випускати до семи мільйонів, якби така кількість була в наявності. З початку конфлікту Сполучені Штати доклали значних зусиль для нарощування виробництва 155-міліметрових снарядів. Ми приблизно подвоїли наші потужності і тепер можемо виробляти 360 000 снарядів на рік – менше десятої частини від того, що потрібно Україні. Мета адміністрації – довести цей показник до 1,2 мільйона – 30 відсотків від потреби – до кінця 2025 року. Це дорого коштуватиме американським платникам податків і дасть неприємно знайомий результат: провал за кордоном.

Лише на цьому тижні головнокомандувач американських збройних сил в Європі заявив, що за відсутності подальшої допомоги у сфері безпеки Росія незабаром може мати артилерійську перевагу над Україною у співвідношенні 10 до 1. Що не потрапило на перші шпальти газет, так це те, що нинішня перевага Росії становить щонайменше 5 до 1, навіть після всіх тих грошей, які ми вклали в цей конфлікт. Жодне з цих співвідношень не веде до перемоги України.

Прихильники американської допомоги Україні стверджують, що наш підхід був благом для нашої власної економіки, створюючи робочі місця на заводах, які виробляють зброю. Але наші інтереси національної безпеки можуть бути – і часто є – відокремленими від наших економічних інтересів. Ідея про те, що ми повинні продовжувати криваву і жахливу війну, тому що це добре для американського бізнесу, є гротескною. Ми можемо і повинні відновлювати нашу промислову базу, не відправляючи її продукцію в зону чужого конфлікту.

Та ж історія і з іншими видами озброєнь. Візьмемо ракетну систему “Патріот” – нашу головну зброю протиповітряної оборони. Вони настільки важливі у цій війні, що міністр закордонних справ України спеціально зажадав їх. Це тому, що тільки в березні Росія, за повідомленнями, запустила понад 3000 керованих авіабомб, 600 безпілотників і 400 ракет по Україні. Щоб відбити ці атаки, український президент Володимир Зеленський та інші заявили, що їм потрібні тисячі перехоплювачів Patriot на рік. Проблема полягає в наступному: Сполучені Штати виробляють лише 550 щороку. Якщо ми приймемо додатковий пакет допомоги, який зараз розглядається в Конгресі, ми можемо потенційно збільшити річне виробництво до 650, але це все одно менше третини від того, що потрібно Україні.

Ця зброя потрібна не лише Україні. Якщо Китай націлиться на Тайвань, ракетна система Patriot буде критично важливою для його оборони

Сполучені Штати пообіцяли відправити Тайваню ракети “Патріот” на суму майже 900 мільйонів доларів, але доставка цієї зброї та інших необхідних ресурсів сильно затримується, частково через дефіцит, спричинений війною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України