Війна РФ проти України

NYT: Під час удару по російській авіабазі в Саках використовувався пристрій виключно українського виробництва

У вівторок на ключовій російській авіабазі на окупованому Кремлем Кримському півострові прогриміла серія вибухів, піднявши величезні клуби диму, убивши щонайменше одну людину та посіявши плутанину серед місцевих чиновників щодо того, що саме сталося.

Поки російські та окупаційні чиновники намагалися встановити причину, що підвищило рівень терористичної загрози в цьому районі, високопоставлений український військовий, який знає ситуацію, заявив, що за вибухом на авіабазі Саки на західному узбережжі Криму стоять українські сили.

«Це була авіабаза, з якої регулярно злітали літаки для атак проти наших сил на південному театрі», — сказав чиновник на умовах анонімності для обговорення делікатних військових питань. Чиновник не став розголошувати тип зброї, яка була використана для нападу, зазначивши лише, що «використовувався пристрій виключно українського виробництва». Про це повідомляє NYT

Напад України на російські війська на Кримському півострові означав би значне розширення наступальних зусиль України, які до цього часу в основному зводилися до відтіснення російських військ з територій, окупованих після 24 лютого, коли почалося вторгнення.

Україна має небагато видів зброї, яка може досягти півострова, окрім літаків, які ризикують бути негайно збитими потужною протиповітряною обороною Росії в регіоні. Авіабаза, яка знаходиться поблизу міста Новофедерівка, знаходиться майже в 200 милях від найближчої позиції українських військових.

Високопоставлений український чиновник сказав, що в нападі були задіяні сили партизанського опору, лояльні уряду в Києві, але він не хотів розголошувати, чи ці сили здійснили атаку чи допомогли регулярним українським військовим частинам уцілити базу, як це іноді траплялося в інших окупованих росією території.

За словами офіційних осіб, Україна все частіше звертається до партизанів на окупованих росією територіях, щоб досягти цілей глибоко в тилу ворога. Партизани, наприклад, допомагали українським силам атакувати російські бази та склади боєприпасів у Херсонській області, кажуть українські чиновники.

Публічно українські чиновники не підтверджували участь українських військових. Міністерство оборони України заявило, що не може «встановити причину вибуху», і запропонувало персоналу на базі дотримуватися правил заборони куріння.

Інші офіційні особи точно не заперечували, що за вибухом стоїть Україна.

«Майбутнє Криму – бути перлиною Чорного моря, національним парком з унікальною природою і всесвітнім курортом, а не військовою базою для терористів», – заявив старший радник президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк.

Міністерство оборони росії повідомило, що вибух стався внаслідок детонації боєприпасів для бойових літаків на базі. Хоча міністерство не висловлювало припущень щодо того, чи могли бути залучені українські сили, рішення керівника Криму сергія аксьонова підвищити рівень терористичної загрози до жовтого свідчить про те, що чиновники стурбовані безпекою на півострові.

«Цей захід є виключно профілактичним, тому що ситуація в регіоні знаходиться під повним контролем», – зазначив пан Аксьонов у Telegram.

За вісім років російської окупації Криму півострів перетворився з тихого південноукраїнського пляжу на головну базу військових операцій. Саме звідти російські війська увірвалися на південь України під час блискавичної операції після 24 лютого, яка поглинула величезну частину території, включаючи сусідню Херсонську область, яку російські сили майже повністю контролюють.

На авіабазі в Саках дислокується 43-й окремий штурмовий полк ВМФ Росії, який входить до складу Чорноморського флоту. Військова розвідка України звинуватила льотчиків полку у вчиненні військових злочинів під час бомбардування мирних районів під час війни.

Незабаром після вибуху аксьонов прибув на місце події. Стоячи перед великим чорним клубом диму, він сказав, що для захисту мешканців навколо місця, де розташована база, зведено периметр трьох миль.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України