Війна РФ проти України

Новий успіх ЗСУ на Херсонщині, пропозиція з США по ЗАЕС, що буде з забороною видачі віз росіянам у ЄС

Головні новини ночі та ранку:

У США закликали до «контрольованої зупинки» Запорізької АЕС

Вчені уряду США відстежують дані датчиків радіації на Запорізькій атомній електростанції. Поки вони не виявили «жодних ознак підвищеного або аномального рівня радіації».

Окремо координатор з комунікацій в Раді національної безпеки США Джон Кірбі закликав до «контрольованої зупинки» Запорізької АЕС. За його словами, це може стати запорукою її безпеки у найближчій перспективі. Окупантів він закликав погодитися на створення демілітаризованої зони.

Ще -1 ворожа переправа на Херсонщині

ЗСУ підтвердили знищення переправи росіян через Дніпро в районі села Львове у Бериславському районі Херсонської області. Більше деталей про нові удари по ворогу – читайте тут.

Боррель розповів, що буде з рішенням по забороні видачі віз у ЄС для росіян

Міністри закордонних справ ЄС можуть домовитися про певну модифікацію нинішніх правил видачі віз громадянам росії, але мова не йде про повну заборону.

«Більшість із них професіонали, добре освічені люди, які більше не хочуть залишатися в Росії. Вони не хочуть йти на фронт і не підтримують війну. Вони не хочуть жити при путінському режимі і їдуть. Я думаю, ми не повинні закривати перед ними двері», – сказав глава зовнішньополітичного відомства ЄС.

Сербія не налякана втратою російського палива – президент Вучич

У Сербії є достатньо коштів, щоби забезпечити альтернативи російським енергоносіям.

«Ми повинні заплатити ціну війни на європейській землі, – сказав сербський президент Олександр Вучич,, але додав, що люди не постраждають, оскільки національна фінансова система впорається. – Ми братимемо нафту в Іраку… Я спробую поговорити і з Венесуелою. Ми візьмемо звідки завгодно. Ми не гидливі».

Повідомляється, що Сербія також планує закуповувати газ в Азербайджані у 2023 році та збільшила кількість газу, що вона зберігає у сховищах. Вучич сказав, що у країни у сховищах накопичено газу на 60 днів – 607 млн кубометрів.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки – https://spravdi.gov.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України