Політика

Новим прем’єр-міністром Великобританії стане лейборист Кір Стармер

Британці останнім часом часто змінювали глав урядів (Тереза ​​Мей, Борис Джонсон, Ліз Трасс, Ріші Сунак), але вони були від консерваторів. Тепер із цим завершено: після перемоги на виборах лейбористи, яких очолює Кір Стармер, посіли більшість місць у парламенті.

Стармер балотувався під гаслом «Зміни» та змінив ставлення британців до лейбористської партії. За ультралівого лідера Джеремі Корбіна лейбористи зіткнулися з серйозною проблемою антисемітизму у своїх лавах — це відштовхувало від партії багатьох виборців.

“Він досить швидко перейшов з розряду “не можу виграти” в розряд “не можу програти””, – говорить у розмові з німецьким виданням BILD політолог Аластер Кемпбелл.

За його словами, Стармер стане, можливо, «найробітнішим прем’єр-міністром». Річ у тому, що Стармер – виходець зі звичайної родини, його батько працював слюсарем, а мати – медсестрою. Стармер пройшов довгий шлях до провідного юриста та головного юридичного радника британського уряду. Тільки коли йому перевалило за 50, він вирішив зайнятися політикою.

Попри перемогу на виборах, Кір Стармер не надто відомий у Великій Британії, пояснює професор Ананд Менон із Королівського коледжу Лондона.

“В опитуваннях популярності він перебуває в поганому становищі: Стармер більш непопулярний, ніж його попередники, які балотувалися на посаду прем’єр-міністра”, – зазначає він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України