ЄС|NATO

Новий податок “вб’є” малий бізнес в Росії

Спостерігаючи фінансові проблеми держави, мудра Дума швидко вирішила, як його поправити. У прискореному режимі (за прискореною процедурою) нижня палата російського парламенту приймає поправки до Податкового кодексу. В якості “козла відпущення” в черговий раз обраний малий бізнес. Після схвалення поправок до Податкового кодексу він буде обкладений щоквартальними внесками, розмір яких може доходити до 6 млн. Рублів.

Нові податки, фактично дублюють патентну систему, охоплюють більше 20 видів підприємницької діяльності – від перукарень, до платних туалетів.

Серед параметрів, що визначають суму нарахованого податку, фігурує площа закладу – по 6 тис. руб. за квадратний метр. Але, навіть відсутність такої не рятує малого підприємця.

Якщо залу у нього немає або зал менше 50 квадратних метрів – сума податкових відрахувань в квартал для такого підприємця складе 600 тисяч рублів.

Віддаючи регулювання ставки цього нового податку на місцевий рівень, влада  дає можливість муніципалітетам підвищувати податок на порядок. Тобто, щоквартальний збір з малого підприємства може досягати до 6 млн. рублів на квартал.

Чи допоможе чергова данина врятувати бюджет? Звичайно ж, ні.

Звідки взагалі ця злочинна переконаність у тому, що з веденням чергового податку нічого, крім чергової статті поповнення бюджету, не зміниться?

Ще як зміниться.

Що ж зміниться з веденням чергового податку?

Черговий виток обвалу малого бізнесу через непосильного податкового преса буде мати масу негативних наслідків.

Багато малих підприємств просто не потягнуть ще одну дань і закриватимуться. Перед цим вони, звичайно, спробують підняти ціни. Причому на населенні як кінцевому споживачі послуг малого бізнесу, оподатковуваного додатковою даниною, – це зростання цін позначиться багаторазово, наприклад:

– Доїхати до ринку (послуги перевезення пасажирів автомобільним транспортом);

– Купити продукти (у ціні яких вже додатково закладені – послуги перевезення вантажів автомобільним транспортом, послуги торгівлі);

– Перекусити десь (послуги громадського харчування);

– Послуги платного туалету;

– Доїхати з ринку.

Тобто один похід на ринок обійдеться простому громадянину в шість додаткових платежів, тому, що кожному з перерахованих учасників малого бізнесу потрібно додатково здати в казну круглу суму.

Думали депутати, як народні обранці, про народ, приймаючи подібні закони?

Звичайно ж, ні.

Та й нічого подібні закони не дадуть.

Обороти малого бізнесу не виростуть, оскільки потік споживачів скоротиться.

Скоротиться число малих підприємств – впадуть і платежі в бюджет. А це значить, що частка населення, здатна прогодувати себе за рахунок малого бізнесу скоротиться, зменшиться число робочих місць, буде зростати безробіття, і навантаження на  бюджет в черговий раз зросте.

А, крім того, на тлі чергових пережитих розчарувань продовжиться відтік праці (в першу чергу молоді, причому самої заповзятливої) і капіталу закордон.

І де ж тут плюси?

Чи це все робиться навмисне?

Дописувач: Алексей ФИЛАТОВ

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України