Новий пакет допомоги від США виділяється із запасів міноборони країни, тобто надійде до України у вкрай стислі терміни
Джерело: Defence Express
У США готують новий пакет допомоги Україні, який буде оголошений найближчим часом. Традиційно напередодні цього у західних ЗМІ з’являються “інсайди” щодо його змісту, які у більшості випадків виправдовуються.
Зокрема “Голос Америки” з посиланням на власні джерела у міноборони США повідомив, що загальний розмір пакета буде становити 325 млн доларів. Він буде виділений за програмою президентського вилучення, PDA, коли зброя передається з наявних запасів американських збройних сил. Це дозволяє передати озброєння у вкрай стислі терміни.
У сам пакет увійдуть БМП Bradley та бронетранспортери Stryker, з огляду на втрати у цих машинах. З боку Defense Express зазначимо, що кожна втрата у військовій техніці не означає те, що вона безповоротна. Це залежить від можливості евакуювати підбиту техніку, доцільності та можливості її відновлення.
Окрім того, пакет буде містити додаткові ракети AIM-120 для ЗРК NASAMS, а також ракети до системи HIMARS, які традиційно входять ледь не у кожний пакет допомоги з боку США.
Варто зазначити, що загальна вартість пакета близько 300 млн доларів є також доволі традиційною для програми PDA. А одночасно з цим й певним маркером того, що саме бойових машин навряд у ньому буде велика кількість.
Хоча сказати скільки саме їх буде доволі складно, бо загальна кількість у 109 БМП Bradley та 90 БТРів Stryker входили разом з іншим численним озброєнням у два рекордні січневі пакети допомоги від США сумарним розміром у 5,5 млрд доларів. Ці пакети також містили 18 САУ M109, 100 БТРів M113, 8 ЗРК Avenger, 458 HMMWV, 53 MRAP, понад 200 тисяч артилерійських снарядів різних калібрів, протитанкові, зенітні, протирадіолокаційні та високоточні ракети, боєприпаси для артилерійських гармат та стрілецького озброєння. Тобто виокремити з них вартість саме Bradley та Stryker просто неможливо.
Водночас цілком можливо, що вже у цей, або інші найближчі пакети допомоги увійдуть й танкові боєприпаси зі збідненим ураном. Як пише Wall Street Journal у Вашингтоні доволі довгий час розмірковували над тим, чи передавати ці бронебійні снаряди до України, які є стандартними для армії США.
Нагадаємо, що про передачу таких снарядів до України ще у березні офіційно повідомили у Великій Британії. Й, як вже було неодноразово, саме рішення Лондона відкрила для України можливості отримання нового озброєння.