Новини з Австрії

Російський агент писав парламентські запити для право-популістів в австрійському парламенті

На мобільному телефоні Егісто Отта було виявлено парламентський запит від право-популістів FPÖ, в якому він, мабуть, брав участь. Партія цього не заперечує.

Незважаючи на обмеженість часу, нинішній U-комітет, якому ÖVP дав назву “ЧЕРВОНО-СИНЕ зловживання владою”, все ж таки виявляє деякі цікаві деталі, згідно з якими російський шпигун і колишній конституційний агент Егісто Отт був значно більше пов’язаний з FPÖ, ніж вважалося раніше.

На його мобільному телефоні знайдено PDF-документ парламентського запиту від FPÖ, до якого він додав додаткові запитання та виділив червоним окремі тези. Зрештою запит таким чином і було подано 2020 року (темою була справа “White Milk”, у якій фігурувало переховування сирійського ексгенерала у Відні).

На цьому тлі лідер фракції NEOS Яннік Шетті вкотре закликає створити окремий комітет щодо Росії. “Російський шпигун Егісто Отт, мабуть, був навіть у тіснішому контакті з FPÖ, ніж передбачалося раніше. Той факт, що він, як кажуть, також писав парламентські запити для депутатів FPÖ, є для нас червоною лінією. Це доводить, що рука Путіна проникла глибоко всередину партії”.

Лідер парламентської фракції FPÖ Крістіан Гафенекер не заперечує, що запит, вочевидь, записав колишній співробітник BVT. Він пояснив, що 460 парламентських запитань були створені співробітниками самостійно, він їх потім читав і підписував.

“Це нормальний процес, коли до підготовки запитів залучають треті сторони, тим паче, що часто обговорюють теми, які доводять до нашого відома ззовні”, – розповів він. У будь-якому разі, йому не було відомо про будь-яку конкретну співпрацю з боку Егісто Отта.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України