Бізнес критикує регулювання ЄС за вимогу “ланцюжків поставок без вирубки лісів”
Кавова індустрія вважає, що поставки кави більше не будуть гарантовані з наступного року внаслідок нової постанови ЄС. “Нам загрожує дефіцит пропозиції на ринках Німеччини та Європи. Ціни на каву, яка все ще доступна, значно зростуть”, – заявили в Німецькій асоціації кави.
Йдеться про постанову ЄС про ланцюжки поставок без вирубки лісів, яка набула чинності минулого року і застосовується з 30 грудня. У майбутньому постанова вимагатиме від компаній подавати декларацію комплексної перевірки про те, що після 31 грудня 2020 року жодні ліси не було вирубано або пошкоджено для їхньої продукції. Це стосується не тільки сировини, такої як какао або кавові зерна, а й деяких вторинних продуктів, таких як шоколад, шкіра або меблі. Той, хто не дотримується правил, має очікувати високих штрафів у розмірі щонайменше 4 відсотки від їхнього річного обороту в ЄС.
За словами Хольгера Прейбіша, керуючого директора кавової асоціації, існування мільйонів фермерів, які вирощують каву в усьому світі, перебуває під загрозою через регулювання ЄС. Асоціація кави, яка представляє близько 360 компаній та організацій, заявляє, що підтримує зміст постанови. Однак повністю надати необхідні дані до кінця 2024 року не представляється можливим. “Наразі тільки близько 20 відсотків фермерів відповідають цим вимогам”, – сказав Прейбіш. Він також скаржиться на бюрократичні зусилля. Як торговцям, які імпортують каву, так і обсмажувальникам, які купують каву, доведеться проводити оцінку ризику даних для кожної поставки і відправляти їх до ЄС. Через політичні структури в деяких країнах-виробниках отримати інформацію складно, і досі відсутній відповідний інтерфейс.
Крім галузевої асоціації, великі виробники кави також критично ставляться до нових правил ЄС. Йоханнес Денглер, член керівництва Dallmayr Kaffee, говорить про “гротескний адміністративний тягар” для компаній і фермерів. Це регулювання, найімовірніше, відріже дрібних фермерів, таких як ефіопські, від європейського ринку.
Обсмажувачі кави Lavazza, Melitta і Darboven (“Idee-Kaffee”, “Mövenpick”) заявили, що хочуть дотримуватися законодавства ЄС, але їм потрібно більше часу. “Наслідками стане явний дефіцит поставок зеленої кави, і в результаті ціни зростуть”, – заявила прес-секретар Дарбовена.