Західні оборонні компанії активно розробляють передові безпілотні та роботизовані системи, зокрема для протидії дронам. Ці рішення стають дедалі актуальнішими у контексті сучасної війни, де безпілотники відіграють ключову роль.
Джерело: Defence Express
Україна вже має успішний досвід використання таких технологій і може стати тестовим полігоном для новітніх західних розробок.
Технології, які вже використовує Україна
Українські військові активно застосовують як вітчизняні, так і західні роботизовані комплекси. За перші 10 місяців війни до Сил оборони було закуплено сотні українських роботизованих систем.
Також на озброєнні знаходяться такі західні зразки, як естонський THeMIS, відомий своєю універсальністю і здатністю виконувати широкий спектр завдань, зокрема в умовах бою.
Нові системи для тестування
- Mission Master XT від Rheinmetall Canada
Німецька компанія Rheinmetall представила свою розробку — роботизовану платформу Mission Master XT, що поєднує:- Дистанційно керований бойовий модуль Rheinmetall Fieldranger Multi з двома мініганами Dillon Aero M134D.
- Радар і систему відстеження з елементами штучного інтелекту.
- Дальність роботи — від 50 до 800 метрів.
Ця система протиповітряної оборони малої дальності демонструє високу ефективність і може стати важливим інструментом боротьби з дронами.
- HE 441 з лазерною системою HELMA-P від Soframe і Cilas
Французька компанія Soframe розробила платформу HE 441 з колісною формулою 4×4. Її особливості:- Можливість дистанційного керування або автономної роботи.
- Стійкість у складних умовах і модульна конструкція.
Основною “родзинкою” є лазерна система HELMA-P, створена дочірньою компанією Cilas. Її можливості:
- Виявлення, ідентифікація, відстеження та нейтралізація дронів, радари, саморобних вибухових пристроїв, ракет, артилерійських снарядів і мінометних мін.
- “Хірургічна точність” і мінімальні витрати на стрільбу.
Відповідно до інформації від компанії, система HELMA-P забезпечує виявлення, ідентифікацію, відстеження та нейтралізацію з “хірургічною точністю” та “нульовими витратами на стрільбу”. Причому серед цілей відзначаються як дрони, так і роботизовані системи, радари, саморобні вибухові пристрої та навіть ракети, артилерійські снаряди та мінометні міни.