Політика

Засліплені подвійним громадянством українці можуть залишитися без землі – деталі

Вже незабаром у Верховній Раді можуть проголосувати за президентський законопроєкт, який змінює правила отримання українського громадянства, а точніше значно спрощує його. Щоправда, чимало людей стверджують, що саме завдяки цьому закону, якщо він буде прийнятий, іноземцям легше буде проводити “махінації” із землею.

Про це повідомляє видання BBC.

Як відзначається, законопроект Зеленського  передбачає  полегшити отримання громадянства для української діаспори та військових. І найголовніше – прибрати необхідність обов’язкової відмови від громадянства іншої держави після отримання українського паспорта. Тобто, для українців фактично зникає потреба здавати паспорт після отримання іноземного громадянства.

Водночас, в науково-експертному управлінні парламенту попереджають, що цей закон призведе до масового поширення в державі “узаконеного подвійного громадянства”, а це суперечить Конституції.

Окрім цього, частина тих, хто критикує законопроект, остерігаються того, що полегшений доступ до українського громадянства може бути пов’язаним із запровадженням ринку землі. Мовляв, іноземцям закриють доступ до землі, тому можуть полегшити доступ до громадянства.

Проте у “Слузі народу” заперечують таке та обіцяють доопрацювати проєкт. За словами лідера фракції Давид Арахамія ухвалення цього документу вже не за горами, а точніше відразу після прийняття скандального законопроекту  про ринок землі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України