Політика

Соціологи дізналися, за кого голосуватимуть українці: Вакарчук на вихід

Соціологічний центр SOCIS провів дослідження про ставлення українців до ключових проблем країни та про їх електоральні настрої.

Про це йдеться у прес-релізі, розміщеному на сайті SOCIS.

Опитування показало, що найгострішою проблемою для населення України залишається війна на Сході – про занепокоєність цією темою заявили 67,2% респондентів. Друге місце посіла проблема низького рівня заробітної плати та пенсій (52,3%), питання комунальних тарифів (37,5%), зростання цін на товари та інфляція (27,1%). Зазначається, що військовий конфлікт та зростання комуналки хвилюють все більше українців.

Серед інших популярних відповідей про першочергові проблеми – безробіття (21,9%), хабарництво та корупцію в органах центральної влади (15,5%), соціальна нерівність (14,5%) і недоступність кваліфікованого та якісного медичного забезпечення (14,1%).

Також соціологи дослідили електоральні вподобання населення. Партія “Слуга народу” зберігає лідерство: підтримати її готові 47,9% опитаних. Друге місце посіла Партiя “Опозицiйна платформа – За життя”, за яку готові проголосувати 14,4% респондентів.

У свою чергу, якби вибори відбулися найближчої неділі, Партiя “Європейська солiдарнiсть” Петра Порошенка могла б розраховувати на 12,0% опитаних, а ВО “Батькiвщина” Юлії Тимошенко – на  8,0%.

Решта партій, у тому числі представлений у парламенті “Голос”, не долають п’ятивідсотковий бар’єр.

Новини КраїниСоціологи дізналися, за кого голосуватимуть українці: Вакарчук може збирати валізи

В опитуванні взяли участь 2000 респондентів з усієї території України, окрім окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України