Діаспора

Новий вид інвестицій: здача в оренду житла в студентських містах

У Чехії заговорили про новий вид інвестицій в нерухомість за межами Праги і Брно, міст, де ціни на неї зашкалюють.

Мова йде про купівлю та подальшої здачі в оренду квартир у великих містах, де багато студентів. Такими містами вважаються Усті-над-Лабем, Оломоуц, Злін, Чеські Будейовицы і Пльзень.

Сайт ihned.cz з посиланням на різні джерела, опублікував інформацію про кількість студентів внз у цих містах. Більше всього їх нарахували в Оломоуці — 19.823, далі йдуть Чеські Будейовицы — 12.887, Пльзень — 12.589, Злін — 7.849 і Усті-над-Лабем — 7.562.

Річна окупність інвестицій у всіх містах крім Усті-над-Лабем перевищує 5 %. В Усті-над-Лабем вона становить майже 11 %, але в підрахунки включено житло в неблагополучних районах, купівля якого пов’язана з різними ризиками.

Ідеальною для здачі студентам названа квартира з плануванням 3+1. У ній можна розселити багато студентів, і орендна плата вийде порівняно високою.

Головним недоліком такого виду оренди вважається швидка зношуваність меблів, сантехніки і так далі.

З іншого боку, у студентів чіткі терміни навчання, і вони вкрай рідко виїжджають раніше годині. Крім того, студенти, як правило, не встигають за своє життя наробити боргів, а платять за житло без запізнень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України