Або чому треба звертати увагу не тільки на номенклатуру поставок
Джерело: Defence Express
Вчора ввечері 24 травня 2024 року стало відомо, що СЩА виділяють новий пакет військової допомоги для України загальним обсягом 275 мільйонів доларів, який надається в рамках програми Presidential Drawdown Authority (PDA).
Якщо подивитись на загальну номенклатуру поставок, то можна зокрема зробити висновок про те, що саме так зараз в Білому Домі бачать ситуацію на полі бою в України, та саме так оцінюють пріоритетність по позиціям допомоги, які оцінюються як життєво необхідні.
Почнімо із того, що в перших позиціях там вказано саме додаткові ракети до M142 HIMARS, 155-мм та 105-мм артилерійські снаряди, і навіть 60-мм мінометні постріли. І це явно відображає оцінку Білого Дому, за якою для ЗСУ для стримування рашистів на полі бою потрібні саме боєприпаси для артилерії.
Далі в переліку йдуть протитанкові ракети TOW та Javelin, котрі в поточних умовах можуть використовуватись не тільки за прямим призначенням, але і в ролі “легкої артилерії” на ближніх дистанціях також. Ну і також маємо зауважити пункт із “високоточними авіаційними боєприпасами”, тобто керованими бомбами для тактичної авіації як “літаючої артилерії”.
Там також вказано і спорядження для піхоти, зокрема стрілецька зброя та набої до неї, шоломи, бронежилети та засоби захисту проти зброї масового ураження зокрема хімічної. Цікаво, що фігурують також водночас і протитанкові міни як засоби для оборони, так й інженерні боєприпаси як засоби для прориву позицій ворога. Ну і врешті – вказана передача певної кількості БРЕМ та комплектуючих для ремонту техніки.
Загалом розстановка пріоритетів від Білого Дому виглядає саме так – спочатку артилерія, потім оснащення для піхоти, і лише після того важлива номенклатура техніки та засоби забезпечення до неї.
Однак в будь-якому оголошенні про допомогу для ЗСУ від США є важлива приписка – “працюємо разом із 50 країнами для спільної допомоги Україні”. Тобто тут є недвозначний натяк від Білого Дому на те, що інше важливі техніку та озброєння нашій країні мають постачати інші партнери.
Що зокрема проявляється в тому, що вчора 24 травня 2024 року стало офіційно відомо про факт поставки для Україні від Німеччини уже четвертого IRIS-T SLM.