ЄС|NATO

Німеччина з Угорщиною продовжать співпрацю у напрямку бронетехніки: “Пантера” зі 120-мм гарматою​ і автоматом заряджання

Німеччина з Угорщиною продовжать співпрацю у напрямку бронетехніки і очікувано будуть разом робити новий основний бойовий танк KF51 Panther EVO

Джерело: Defence Express

Німецький оборонний концерн Rheinmetall на своєму офіційному сайті повідомляє про підписання контракту з Угорщиною на розробку основного бойового танка KF51 Panther до стадії виробництва — сума угоди становить близько 288 млн євро, вона передбачає зокрема будівництво і тестування демонстраційної машини, яка “відкриє шлях до повномасштабного виробництва”. У цьому проєкті німецька компанія буде співпрацювати з угорською N7, що має долю у спільному підприємстві Rheinmetall Hungary.

KF51 Panther, фото — Rheinmetall
KF51 Panther, фото — Rheinmetall

 

“Угорщина і Rheinmetall будуть спільно розробляти та готувати до серійного виробництва танк нового покоління, концепцію якого Rheinmetall вперше представив світові на виставці Eurosatory 2022”, — йдеться у повідомленні німецької компанії. Нагадаємо, що ще у вересні повідомлялося, що новітній проєкт Rheinmetall у вигляді танка KF51 Panther вже має першого покупця, і це очікувано була Угорщина з урахуванням співпраці з німецькою компанією у рамках іншого проєкту — бойової машини піхоти Lynx.

Відзначається, що німецько-угорський танк Panther KF51 EVO, на відміну від представленого демонстратора у 2022 році, буде озброєний “перевіреною 120-мм гладкоствольною гарматою L55A1”, пояснюючи це “логістичною однорідністю” з парком танків Leopard 2. Також відзначається, що танк матиме автомат заряджання, а завдяки конструкції башти надалі туди можна буде інтегрувати й 130-мм гармату від Rheinmetall.

У німецькій компаній відзначають, що новітній танк матиме високий ступінь цифровізації та мережевих можливостей. Ймовірна вага майбутньої машини не розкривається, але, наприклад, раніше у Бундесвері розписалися, що цей показник повинен становити не більш як 50 тонн, і допомогти зменшити його має допомогти система захисту StrikeShield.

"Новий" німецько-угорський танк: "Пантера" зі 120-мм гарматою​ і автоматом заряджання

Це гібридне рішення, що поєднує композитну броню і вбудовану в неї систему активного захисту. StrikeShield побудована на базі комплексу активного захисту ADS (Active Defense System). Модулі такої броні можна буде легко замінювати на нові.

Щодо шасі, то у Rheinmetall кажуть, що воно створене на базі броньованої евакуаційної машини Buffalo (що своєю чергою базується на шасі танка Leopard 2). “У поєднанні з малою загальною вагою танка це сприяє високій мобільності Panther KF51 і одночасно призводить до синергічного ефекту в логістиці, технічному обслуговуванні і навчанні завдяки подібності з сімейством Leopard 2”, — кажуть у німецькій компанії.

"Новий" німецько-угорський танк: "Пантера" зі 120-мм гарматою​ і автоматом заряджання

Основний екіпаж цього новітнього танка складатиметься з трьох осіб — командира, навідника і механіка-водія. Крім того, зліва у носовій частині машини буде розташоване місце, призначене для оператора підсистеми, ймовірно йдеться про можливість управління з танка дронами чи наземними безпілотними платформами. Крім того, це місце може використовуватися командиром роти чи батальйону як мобільний командний пункт.

"Новий" німецько-угорський танк: "Пантера" зі 120-мм гарматою​ і автоматом заряджання

Нагадаємо, що раніше очільник Rheinmetall Армін Паппергер неодноразово розповідав про плани компанії побудувати завод з виробництва цих новітніх танків в Україні. Орієнтовна вартість оцінювалася на рівні 200 млн євро, і такий завод мав би будувати аж до 400 танків на рік.

А у червні цього року Паппергер, відповідаючи на питання про те, а чи не зарано говорити про серійне виробництво танка, який існує поки що у вигляді прототипу, відповів, що воно може стартувати вже через 15-20 місяців, тобто орієнтовно восени 2024 — на початку 2025 року. Але зараз у Rheinmetall не розкривають деталей щодо строків та інших домовленостей з угорцями, наприклад, а скільки ж всього машин планують зрештою виготовити.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України