Авторські статтіТехно

Новий метод допоможе NASA в пошуках марсіанського життя в 2020 році

Вчені винайшли новий інструмент для визначення того, яка конкретно марсіанська порода може містити в собі ознаки давнього життя. Дана система допоможе НАСА шукати зразки породи з метою одержання відомостей про мікроорганізми.

Техніка передбачає використання спектроскопії – взаємодії речовини з електромагнітним випромінюванням. Вона буде вбудована в марсохід, який відправиться на Червону планету вже в 2020 році. Зразки порід вдасться зібрати за допомогою баггів, потім їх передадуть на Землю для подальшого вивчення.

Як зазначив Роджер Суммонс з Массачусетського технологічного інституту, інструмент надасть допомогу в пошуках органічної речовини, що зберігся в відкладах. За рахунок цього добір порід стане більш раціональним.

Геологи зазвичай використовують Раманівскую спектроскопію, суть якої полягає у визначенні хімічних речовин в породах без їх порушення. Метод заснований на вимірюванні дуже малих коливань атомів всередині молекул певного матеріалу.

Команда вчених прагнула навчитися визначати різницю між органічними речовинами, що виникли в процесі діяльності живих істот, і речовинами, які з’явилися внаслідок інших процесів. Дослідники використовували стародавні осадові породи з Землі, в результаті вони помітили якісь приховані дані в спектрах Романівскої спектроскопії, завдяки чому вдалося встановити співвідношення водню до атомів вуглецю в породі.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

8 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.