Новий метод допоможе NASA в пошуках марсіанського життя в 2020 році

Вчені винайшли новий інструмент для визначення того, яка конкретно марсіанська порода може містити в собі ознаки давнього життя. Дана система допоможе НАСА шукати зразки породи з метою одержання відомостей про мікроорганізми.

Техніка передбачає використання спектроскопії – взаємодії речовини з електромагнітним випромінюванням. Вона буде вбудована в марсохід, який відправиться на Червону планету вже в 2020 році. Зразки порід вдасться зібрати за допомогою баггів, потім їх передадуть на Землю для подальшого вивчення.

Як зазначив Роджер Суммонс з Массачусетського технологічного інституту, інструмент надасть допомогу в пошуках органічної речовини, що зберігся в відкладах. За рахунок цього добір порід стане більш раціональним.

Геологи зазвичай використовують Раманівскую спектроскопію, суть якої полягає у визначенні хімічних речовин в породах без їх порушення. Метод заснований на вимірюванні дуже малих коливань атомів всередині молекул певного матеріалу.

Команда вчених прагнула навчитися визначати різницю між органічними речовинами, що виникли в процесі діяльності живих істот, і речовинами, які з’явилися внаслідок інших процесів. Дослідники використовували стародавні осадові породи з Землі, в результаті вони помітили якісь приховані дані в спектрах Романівскої спектроскопії, завдяки чому вдалося встановити співвідношення водню до атомів вуглецю в породі.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh