Війна РФ проти України

Гелікоптери Black Hawk та Apache наразі без двигунів нового покоління: у чому причина. Відео

General Electric розробляє новий двигун T901, який буде встановлюватися на низку гелікоптерів

Джерело: Defence Express

Американська General Electric Aerospace розробляє новий двигун для гелікоптерів, який призначений для заміни двигунів у наявних на озброєнні гелікоптерів, а також тих, що наразі створюються, і термін постачання цих двигунів знову переноситься, як розповідає видання Defense News.

Так, компанія розробляє двигун GE T901 у рамках програми Improved Turbine Engine Program (ITEP). Він має замінити двигун Т700, яким оснащуються гелікоптери UH-60 Black Hawk та AH-64 Apache, а також призначений для встановлення на майбутній гелікоптер Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA).

Новий двигун для вертольотів Black Hawk та Apache і майбутнього FARA знову затримуєтсься: у чому причина

Порівняння двигунів T901 та T700, фото GEСпершу очікувалося, що двигун буде поставлений війську ще у 2022 році, згодом графік “посунувся” на весну 2023 року, а тепер повідомляється, що постачання двигуна відтерміноване щонайменше на осінь 2023 року, а загалом двигун може затриматися й до 2024.

Зображення Raider-X, один з кандидатів на FARA від Sikorsky
Зображення Raider-X, один з кандидатів на FARA від Sikorsky

 

Наразі обидва учасники програми, як Lockheed Martin, так і Bell, фактично завершили створення своїх прототипів FARA і наразі чекають на двигуни – перший політ новітнього гелікоптера компанії планували провести у 2023 році.

Як відзначили у коментарі виданню у GE Aerospace, затримка із двигуном “пов’язана з невеликою кількістю компонентів, на які вплинули затримки у ланцюжку постачань у масштабах всієї галузі.

Новий двигун для вертольотів Black Hawk та Apache і майбутнього FARA знову затримуєтсься: у чому причина

Концепція Bell 360 Invictus для FARAУ компанії також стверджують, що працюють над тим, аби якнайшвидше поставити двигун у військо: “Після збірки ми проведемо всебічні випробування двигуна перед поставкою в армію восени”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України