Економіка

Нові вимоги до страхового стажу та перерахунок виплат: що чекає на пенсіонерів у 2023 році

В Україні з 1 грудня зріс прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, тепер він сягає 2093 гривень. Відповідно тепер такий самий розмір і в мінімальній пенсії.

При цьому у 2023 році змін та переглядів пенсій не передбачено.

У той же час до вимог до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок у наступному році посиляться. Так, 2023 року українці, яким виповнилося 60 років, не зможуть оформити пенсію, якщо не накопичили щонайменше 30 років стажу. І пенсію вони зможуть оформити лише після досягнення віку 63 років. А у 65-річному віці пенсія нараховується українцям за наявності 15 років страхового стажу.

Далі, нагадують експерт, в Україні щороку з 1 квітня відбувається автоматичний перерахунок пенсій українцям, які вже вийшли на пенсію, але, як і раніше, продовжать працювати. Норма поширюється на тих, хто набув необхідного стажу станом на 1 березня кожного наступного року і кому такий перерахунок не робили останні два роки.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що введення обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи планується після закінчення війни. За цей час планується напрацювати законодавство.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України