Авторські статтіТехно

Нові наукові відкриття, які можуть здивувати в майбутньому

Щорічно вчені з Королівського наукового товариства Великобританії готують світу список головних наукових відкриттів та проектів. 2016 рік не став винятком.

В цьому році вчені з Великобританії представили громадськості нові розробки і проекти у сфері науки і техніки та варто приділити увагу п’яти найбільш перспективним і реальним.

Топ-5 наукових новинок відкривають так звані «комарині щоденники», суть яких полягає у спостереженні за кровососами за допомогою інфрачервоних сканерів і подальший аналіз їх поведінки. На таке нововведення вчених штовхнув підвищений імунітет комарів до існуючих інсектицидів (спеціальні хімічні речовини для знищення шкідників). Надалі такий метод має привести до створення нових препаратів, які охороняють людину від шкідливих комах.

На четвертому місці хіт-параду розробок вчених привернула увагу павукова павутина. Сенс досліджень полягає у створенні нового надміцного матеріалу на основі шовку, також вчені розбирають склад павутини на молекулярному рівні, щоб у майбутньому створити біологічно сумісний з клітинами людського організму екологічний матеріал (вже зараз проводяться досліди над впровадженням шовку в імплантанти колінних суглобів).

Третє місце посів проект чотиривимірного синхротрона, який направляє на досліджувані тканини і клітини промені такої потужності, що можна заглянути в тривимірному просторі в саму суть матеріалу і речовини. Не завдаючи шкоди досліджуваному об’єкту рентген передає інформацію у вигляді фотографій високого розширення.

На другому місці найважливіше для людства відкриття – з допомогою певних технологій клітини людської кістки без участі хімічних препаратів можуть вирощувати себе самостійно, створюючи нову кісткову тканину.

Самої ж великої уваги публіка удостоїла проект під назвою RemoveDebris («Прибрати сміття»), який у народі вже охрестили «космічним пилососом». Вже з 2017 року почнуться випробування по усуненню 7 млн. тонн сміття з земної орбіти за допомогою спеціальної мережі, в яку будуть потрапляти всі відходи людини, залишені в космосі за всі роки діяльності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.