ЄС|NATO

Нове регулювання ЄС: тарілки у ресторанах швидкого харчування

Голосування щодо поправки до Регламенту ЄС щодо упаковки буде проведено за два тижні. Це стосується ресторанів швидкого харчування, кав’ярень та готелів. Але запропоновані правила вже наперед викликають опір.

Оскільки нинішні правила, схоже, не в змозі впоратися з горами сміття, мабуть, необхідно посилити законодавство. Згідно з поправкою, бургери надалі слід їсти лише з тарілки. Таким чином, можлива економія на пакувальному матеріалі. Ось чому парламент ЄС за два тижні проголосує за поправку до Регламенту ЄС щодо упаковки.

Поправка до Регламенту передбачає, серед іншого, відміну дрібної упаковки для косметики та засобів гігієни, таких як мило або шампунь, в готелях. У ресторанах швидкого харчування гамбургери слід їсти з тарілок, а прохолодні напої – з миючих та багаторазових стаканчиків. У кав’ярнях маленькі пакетики з цукром мають бути замінені старими добрими цукорницями. Те саме має застосовуватися до пакетиків, що містять сіль, перець, кетчуп, гірчицю або підсолоджувачі.

“На даний момент у нас дійсно є інші побоювання”, – каже Пітер Лізе, представник екологічної політики парламентської групи ХДС, яка виступає проти заборони на пакетики з цукром.

Опір походить від паперової промисловості, виробників упаковки та мереж швидкого харчування

Більшість використовуваної упаковки вже придатна для вторинної переробки і екологічніша, ніж багаторазова упаковка, що збільшує споживання води. «Ця пропозиція призведе до повені виробів із твердого пластику на європейські ринки, які зрештою опиняться у річках, морях та на звалищах», — наголошує Європейська асоціація пакувальної промисловості (EPPA).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України