Авторські статті

Нова стратегія у війні: The Spectator пише про революційний підхід України

Україна на цьому етапі веде проти Росії відразу дві гарячі війни. Перша, звичайна, кривава сухопутна війна на лінії фронту протяжністю 1300 км, зайшла в глухий кут.

Друга – це нанесення ударів по Росії там, де їй боляче: атаки безпілотниками і ракетами на тили противника, а також диверсійні рейди вглиб ворожої території. Ця стратегія бойових дій може виявитися революційною.

Про це пише британський письменник, історик і журналіст Оуен Метьюз у статті для видання щотижневого консервативного журналу The Spectator.

Україна має ще одну перевагу: складну індустрію дронів, організовану приватними компаніями і підживлювану високоефективною системою державного фінансування, зазначає автор.

Метьюз нагадує, що минулого тижня два українські дрони-камікадзе завдали ефектного удару по нафтогазопереробному заводу і терміналу відвантаження нафти в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом. Другий ефективний удар було завдано минулої ночі по нафтопереробному заводу в російському місті Туапсе (Краснодарський край), який також атакували безпілотники.

На тлі прильотів по цистернах і НПЗ видання пише, що українські дрони виявилися набагато успішнішими й ефективнішими проти російських ресурсів, ніж санкції Заходу. Ці удари завдають серйозної шкоди російській економіці.

Можуть пройти тижні або місяці, перш ніж пошкоджені нафтопереробні заводи Росії відновлять масштабне виробництво.

Санкції, введені проти Росії після початку війни в Україні, включають обмеження на експорт обладнання та технологій. Це означає, що Росія матиме обмежений доступ до запчастин та обладнання, необхідних для ремонту пошкоджених нафтопереробних заводів. Крім того, санкції ускладнюють Росії пошук нових постачальників обладнання та технологій. Це може призвести до затримок у ремонті та збільшення його вартості.

Проте, навіть якщо Росія зможе знайти джерела обладнання і технологій, це не гарантує, що вона зможе швидко відновити пошкоджені нафтопереробні заводи.

По-перше, ремонт обладнання може бути складним і трудомістким процесом. По-друге, Росія може зіткнутися з нестачею кваліфікованих фахівців, які зможуть провести ремонт.

Загалом відновлення обладнання після удару українських дронів-камікадзе буде складним і дорогим завданням для Росії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України