Політика

Нова влада в Чорногорії: Підтримка Чорногорією санкцій Заходу щодо Росії була помилкою

Підтримка Чорногорією санкцій Заходу щодо Росії була помилкою, заявив в інтерв’ю “РИА Новости” лідер найбільшої опозиційної коаліції “За майбутнє Чорногорії” Здравко Кривокапіч після виборів і досягнення домовленості з іншими силами про створення парламентської більшості.

“Ми мала держава і на глобальному рівні не можемо мати ніякого впливу, як би цього не хотіли. Відомо, хто косить, а хто воду носить, Тому неприйнятним є те, що така мала держава опинилася серед перших, хто запровадив санкції проти Російської Федерації”, – заявив опозиційний лідер агентству.

За його словами, санкції привели до економічних втрат.

Чому лідер найбільшої опозиційної партії стане владою?

Лідери опозиційних виборчих блоків “За майбутнє Чорногорії”, “Мир – це наша нація” та “Чорні та білі”, Здравко Кривокапіч, Алекса Бечич та Дрітан Абазович, які здобули більшість у парламенті Чорногорії на виборах 30 серпня, узгодили принципи майбутньої парламентської коаліції. Про це повідомили у Радіо Свобода.

Перший принцип полягає в тому, що “новий демократичний уряд відповідально виконуватиме всі міжнародні зобов’язання”.

Другий: новий демократичний уряд здійснить усі необхідні реформи, щоб Чорногорія якнайшвидше вступила до Європейського Союзу.

Третій: новий уряд буде експертним – до його складу увійдуть спеціалісти у різних галузях, незалежно від їх політичних, релігійних, національних чи будь-яких інших характеристик.

Четверте: новий уряд буде повністю поважати Конституцію та дотримуватися законів зі змінами, доповненнями та ревізією усіх дискримінаційних законодавчих та підзаконних актів, включаючи Закон про свободу віросповідання.

Напередодні Державна виборча комісія (ДВК) оголосила попередні результати парламентських виборів, що відбулися 30 серпня, на основі яких три опозиційні коаліції отримали більше половини місць у наступному скликанні парламенту Чорногорії.
З 81 парламентських місць Демократична партія соціалістів Міла Джукановича отримала 40 місць разом з партіями меншин та традиційними партнерами (двома соціал-демократичними партіями), тоді як три опозиційні блоки отримали 41 місце.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України