Нова пропускна схема допоможе швидше перетинати кордон з Польщею

На Львівщині, у двох пунктах пропуску на кордоні – «Краковець» та «Рава-Руська» – уже кілька днів діють нові правила перетину кордону. Аби українці не стояли годинами в чергах автомобілі з українською та іноземною реєстрацією відтепер оглядають на різних смугах.

 

Щодня прикордонний пункт «Краковець» пропускає до 4 тис. автомобілів. Зараз тут лише кілька українських  машин на одній смузі, на іншій – десяток з польськими номерами. Та по святах тут чекають напливу. Тож від 16 січня – нові правила.

«Думаю, що нові правила покращать ситуацію. Я в принципі перший раз їду, зараз черги нема. Може, свято, тому ще не їдуть», – зазначив власник автомобіля з українськими номерами Володимир.

Найбільше нарікань від власників зареєстрованих у Польщі автомобілів. За законом, кордон вони мають перетинати що п’ять днів.

«Не можна для нас зробити, щоб ми не так часто перетинали кордон. А то я мушу їхати до Польщі кожні 5 днів. У мене є двоє дітей, як я можу вижити на українських номерах? Машина коштує 5-6 тисяч доларів, а так [на польській реєстрації] тисячу доларів і я можу їздити нормально», – розповіла власниця автомобіля з польською реєстрацією Оксана.

Якщо експеримент буде вдалий, його запровадять і на інших ділянках кордону.

«Переважно 70% транспортних засобів, які слідують за кордон в пункті пропуску Краківець – це автомобілі з іноземною реєстрацією. Дуже велика частина з них, це транспортні засоби, якими керують громадяни України, але вони зареєстровані в республіці Польща і що 5 днів перетинають кордон», – зазначив речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.

Також з грудня минулого року прикордонники вирішили патрулювати сервісні зони – перед в’їздом на пункти пропуску. Так намагаються впорядкувати черги на кордоні. Патрулюють разом з національною поліцією.

«Часто ми бачимо під час виїздів на пункти пропуску накопичення транспортних засобів, затори, неможливість виїхати транспортним засобам, які їдуть на в’їзд на територію України, бо є такі нахабники, які намагаються подолати цю чергу, рухаючись по зустрічних смугам на пункт пропуску», – розповів начальник Західного регіонального управління Держприкордонслужби Володимир Єгоров.

Більшість автомобілів з іноземною реєстрацією, які перетинають кордон, належать мешканцям прикордонних зон.

«Ми вже неодноразово зустрічались з народними депутатами і пояснювали, що без зміни умов перетину для цих транзитних автомобілів кількість таких автомобілів і далі буде збільшуватись. І в громадян немає іншого виходу, як кожних п’ять днів перетинати кордон», – додав начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

Очікувати на швидкі зміни законодавства не варто, кажуть митники. Експеримент з розмежування смуг для автомобілів продовжили наразі ще на тиждень.

Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh