Економіка

Нова пошта планує інвестувати 5 млрд гривень у свій розвиток, більше 1 мільярду гривень – у інноваційний термінал в Одесі

Після відкриття термінал у Одесі стане другим за потужністю сортувальним об’єктом компанії
Будівельні роботи розпочалися в червні минулого року. Термінал складатиметься з двох корпусів – поштового та вантажного, їхня загальна площа – понад 26 тис. кв. метрів.

На сьогодні триває активне будівництво: вже є фундамент, змонтований каркас, обшиті фасади та покрівля поштового терміналу. На вантажному терміналі зараз монтується каркас будівлі.

«Термінал в Одесі – лише п’ята частина наших інвестицій в компанію в цьому році. Загалом у 2022 році ми плануємо вкласти безпрецедентні 5 млрд грн у розвиток Нової пошти – у термінальну інфраструктуру, мережу відділень та поштоматів, в інновації. Це у 1,5 рази більше, ніж минулого року. Ми віримо в нашу країну, віримо в її людей, тому продовжуємо розвивати свій бізнес і натхненно працювати», – сказав співвласник Нової пошти Володимир Поперешнюк під час поїздки на будівництво Одеського терміналу.

У березні на терміналі розпочнеться монтаж автоматизованого обладнання. Це будуть дві основні автоматизовані лінії Vanderlande для сортування посилок від 2 до 30 кг та три лінії для сортування дрібних посилок виробництва української Консорт. Крім того, на терміналі будуть встановлені телескопічні конвейери, які заїжджають безпосередньо у кузов автомобіля і допомагають автоматизувати процес вивантаження та завантаження. Всього на терміналі планується встановити 48 таких телескопів.

На вантажній частині терміналу планується використання 50 робовізків – роботів виробництва української SBR для переміщення вантажів.

Орієнтовно термінал розпочне свою роботу вже у листопаді цього року. Він зможе обробляти до 40 тис. посилок на годину, що втричі перевищує швидкість діючого терміналу. На терміналі сортуватимуться посилки для Одеси та 65 населених пунктів Одеської області.

На ньому буде створено понад 700 нових робочих місць. Планові інвестиції Нової пошти у термінал складуть 1,2 млрд гривень.

В планах компанії на наступному тижні відкрити автоматизований термінал у Запоріжжі та відвідання будівництва нового бізнес-відділення у Чернігові.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України