Вчені-астрономи з університету Арізони створять надчутливу камеру TolTEC. За даними видання Newserz, даний пристрій дозволить дослідникам простежити за процесом народження нових зірок.
Вони кажуть, що половина світла, що випромінюється зірками у Всесвіті, поглинається міжпланетної пилом. Після цього небесні світила повторно випускають світло, але з хвилями іншої довжини, що не бачить око людини. Проведення постійних спостережень за світлом з такими хвилями дозволить побачити народження нових зірок.
На створення надчутливої установки, що знімає зображення з космосу, Національний науковий фонд США вклав близько 6 мільйонів доларів в якості інвестицій. Камера зможе відобразити хвилі в один міліметр. Тому її збираються встановити на Великому телескопі, що знаходиться в Мексиці.
Камера отримає розміри приблизно як гольф-кар, а розробляти її вчені будуть близько трьох років. Після цього стартує програма, яка дозволить провести огляд нічного неба і виявлення світла від космічного пилу на міліметрових хвилях, що покривають простори Всесвіту.