Нова камера вчених дозволить простежити за процесом народження зірок

Вчені-астрономи з університету Арізони створять надчутливу камеру TolTEC. За даними видання Newserz, даний пристрій дозволить дослідникам простежити за процесом народження нових зірок.

Вони кажуть, що половина світла, що випромінюється зірками у Всесвіті, поглинається міжпланетної пилом. Після цього небесні світила повторно випускають світло, але з хвилями іншої довжини, що не бачить око людини. Проведення постійних спостережень за світлом з такими хвилями дозволить побачити народження нових зірок.

На створення надчутливої установки, що знімає зображення з космосу, Національний науковий фонд США вклав близько 6 мільйонів доларів в якості інвестицій. Камера зможе відобразити хвилі в один міліметр. Тому її збираються встановити на Великому телескопі, що знаходиться в Мексиці.

Камера отримає розміри приблизно як гольф-кар, а розробляти її вчені будуть близько трьох років. Після цього стартує програма, яка дозволить провести огляд нічного неба і виявлення світла від космічного пилу на міліметрових хвилях, що покривають простори Всесвіту.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh