Авторські статті

Норвегія програла Росії на плацдармі в Арктиці

Норвегія, яка має поряд з Росією в Баренцевому морі постійну присутність і межує з неадекватною країною, раптово усвідомила, що опинилася в дуже невигідному і навіть – програшному положенні в такому важливому, стратегічному районі.

Так, на колишній норвезької військово-морській базі Olavsvern в Арктиці “намалювалися” російські кораблі не двозначного значення, що серйозно стурбувало як НАТО, так і в першу ж чергу, ВС Норвегії, яка вже лікті кусає, згадуючи про те, що в 2013 році здала в оренду базу росіянам.

В сьогоденні, Норвегія, фактично, втратила найважливіший плацдарм в районі крайньої півночі, у зв’язку з чим її підводні човни тепер змушені проходити сотні додаткових миль від своїх баз, щоб захищати регіон. І це при всьому при тому, що об’єкт, побудований за 4 млрд., крон, був зданий всього за 40 млн.!

Проблема полягає ще і в тому, що за чинним законом власник бази може використовувати її, як він вважає за потрібне і збройні сили не мають права накладати обмеження, ні будь-якого мандата на моніторинг цивільних суден, що перебувають там. І це вірно, адже по суті Норвегія не воює з Росією.

Тим часом, Росія неодноразово виявляла інтерес до Арктики, на тлі колапсу власної економіки і закриття цілого ряду нафтових і газових проектів на арктичному шельфі, через відсутність високотехнологічного обладнання та засобів, продовжує латентну окупацію регіону, нарощуючи обсяги фінансування та кількість збройних сил дислокованих там .

Одним з останніх сигналів стали плани Генштба Росії про перекидання на арктичні аеродроми винищувачів Міг-31, а так само розгортання мережі радіолокаційних станцій, які можуть працювати без персоналу. Причому в ГШ не приховують, що робиться це для захисту своїх суден у разі конфлікту, підсумовує Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.