Норвегія програла Росії на плацдармі в Арктиці

Норвегія, яка має поряд з Росією в Баренцевому морі постійну присутність і межує з неадекватною країною, раптово усвідомила, що опинилася в дуже невигідному і навіть – програшному положенні в такому важливому, стратегічному районі.

Так, на колишній норвезької військово-морській базі Olavsvern в Арктиці “намалювалися” російські кораблі не двозначного значення, що серйозно стурбувало як НАТО, так і в першу ж чергу, ВС Норвегії, яка вже лікті кусає, згадуючи про те, що в 2013 році здала в оренду базу росіянам.

В сьогоденні, Норвегія, фактично, втратила найважливіший плацдарм в районі крайньої півночі, у зв’язку з чим її підводні човни тепер змушені проходити сотні додаткових миль від своїх баз, щоб захищати регіон. І це при всьому при тому, що об’єкт, побудований за 4 млрд., крон, був зданий всього за 40 млн.!

Проблема полягає ще і в тому, що за чинним законом власник бази може використовувати її, як він вважає за потрібне і збройні сили не мають права накладати обмеження, ні будь-якого мандата на моніторинг цивільних суден, що перебувають там. І це вірно, адже по суті Норвегія не воює з Росією.

Тим часом, Росія неодноразово виявляла інтерес до Арктики, на тлі колапсу власної економіки і закриття цілого ряду нафтових і газових проектів на арктичному шельфі, через відсутність високотехнологічного обладнання та засобів, продовжує латентну окупацію регіону, нарощуючи обсяги фінансування та кількість збройних сил дислокованих там .

Одним з останніх сигналів стали плани Генштба Росії про перекидання на арктичні аеродроми винищувачів Міг-31, а так само розгортання мережі радіолокаційних станцій, які можуть працювати без персоналу. Причому в ГШ не приховують, що робиться це для захисту своїх суден у разі конфлікту, підсумовує Злий Одессит.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh