ЄС|NATO

Норвегія заборонила імпорт російської нафти

Норвегія запровадила новий пакет санкцій проти Росії, що передбачає заборону імпорту до країни сирої нафти та інших російських нафтопродуктів

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Норвегії.

«Ми підтримуємо ЄС щодо санкцій проти Росії, щоб підтримувати тиск на владу країни та її еліту. Тепер ми забороняємо імпорт нафти, яка транспортується морем із Росії до Норвегії», – зазначила голова МЗС Аннікен Хюітфельдт.

У відомстві зазначили, що заборона на імпорт сирої нафти та інших нафтопродуктів із РФ набуває чинності негайно, але обмеження містять перехідні періоди до 5 грудня 2022 року для сирої нафти та до 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.

Також забороняється надання технічної допомоги, фінансування тощо, пов’язане з купівлею, імпортом або передачею нафти. Забороняється транспортувати російську нафту до третіх країн й сприяти цьому.

В норвезькому МЗС додали, що санкції спрямовані на обмеження здатності Росії фінансувати війну проти України, вони запроваджені проти основних прихильників кремлівського режиму.

До списку санкцій включені 65 осіб і 18 компаній. Серед них – росіяни, відповідальні за звірства в Бучі й Маріуполі, бізнесмени та члени сімей олігархів і державних службовців, кілька компаній оборонної промисловості та фінансові установи.

Норвегія розширить експортний контроль/заборону, наприклад для товарів, які можуть допомогти збільшити військовий і технологічний потенціал Росії. Це включає 80 хімічних речовин, які можна використовувати для розробки хімічної зброї.

Забороняється надання низки послуг юридичним особам або уряду Росії, таких як аудит і бухгалтерський облік, фінансові консультації тощо.

«Санкції посилилися в кілька раундів. Зважаючи на заборону імпорту нафти, обмеження кількох великих банків і заборону на низку інших товарів, які можуть вплинути на військовий потенціал Росії, можливість торгувати з Росією дуже вузька», – наголошує голова МЗС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України