ЄС|NATO

Нємцов: Продаж російського газу в Китай – велика афера

   Пам’ятайте в травні в Пекіні Путін і Міллер заявляли, що контракт століття про постачання газу в Китай підписано? Скільки було пафосу і захоплень агітпропу про розворот від Європи в бік східного гіганта.

Так от, панове, не було в травні ніякого контракту. Не було ніякої домовленості щодо ціни.

Вони все брехали.

Тільки сьогодні Міллер це визнав, заявивши, що питання ціни остаточно врегульоване тільки зараз.

При цьому, китайці давати аванс в 25 млрд доларів не будуть. Так що травневі заяви Путіна на цю тему теж брехня.

Китайцям, чесно сказати, не особливо потрібний газпромівських газ. Вони вже закупили туркменський нижче 300 доларів і обсяги поставок там передбачені 65 млрд кубів, що майже в два рази більше, ніж Сила Сибіру (38 млрд на рік).

Сама продаж газу в Китай – велика афера. Проект буде дорожче 55 млрд. $, І він збитковий. Тільки тому експорт в Китай буде звільнений від Податку на видобуток корисних копалин (ПВКК). Не виключаю, що в наслідку доведеться і від експортних мит звільняти. Ось і виходить, що російський народ буде субсидувати експорт в Китай.

Зауважу, продаж газу в Європу йде за вищими цінами і Газпром ніхто від податків не звільняє.

В умовах санкцій, Газпрому буде важко знайти гроші. Єдиний джерело-російський народ.

Чекайте росту тарифів на газ.

PS. Газета.ру з посиланням на відомого експерта Михайла Корчемкіна пише, що ціна сьогоднішнього контракту впала на 100 млрд доларів з 400 до 300 млрд за 30 років. Це значить, що ціна газу для Китаю буде приблизно 260 доларів, що набагато дешевше газу для Європи та України. Думаю, що тепер Силу Сибіру повністю звільнять від податків. І навіщо тоді його продавати, розкрадаючи ресурси і не отримуючи нічого натомість?

Дописувач: Boris Nemtsov

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України