Техно

Німецька аерокосмічна компанія Polaris завершила серію випробувальних польотів із розробки космічного літака Aurora

Космічний літак «Aurora» здатний вміщувати вражаючі 10 000 кг корисного навантаження для суборбітальних польотів.

Німецька аерокосмічна компанія Polaris Raumflugzenge завершила серію випробувальних польотів із розробки Aurora, концепту гіперзвукового космічного літака нового покоління. Зменшена версія Mira-Light успішно завершила четвертий демонстраційний політ і компанія приступає до створення нової версії.

Космічний літак «Aurora» поєднує в собі технології літаків та ракетних пускових установок з новою конструкцією, що забезпечує значну економічну перевагу та відкриває шлях до регулярного, безпечного та недорогого доступу до космосу. У зв’язку з цим Polaris створює низку масштабних літаючих демонстраторів для перевірки технології та прискорення будівництва космічного літака.

MIRA-Light має довжину 2,5 метра і є технологічно простою версією більшого і важкого демонстратора MIRA. Основна мета літака – ретельна оцінка та оптимізація систем керування польотом. Транспортний засіб оснащений чотирма реактивними турбінами Mira, що живиться гасом, і лінійним аероспайковим ракетним двигуном на рідкому паливі.

меншена версія Mira-Light успішно завершила четвертий демонстраційний політ і компанія приступає до створення нової версії.
меншена версія Mira-Light успішно завершила четвертий демонстраційний політ і компанія приступає до створення нової версії.

MIRA-Light став четвертим апаратом компанії, що піднявся в небо після попередніх демонстраторів – Stella, Aleda та Athena. Використовуючи значний досвід, команді вдалося обмежити всі витрати на проект, включаючи витрати на людей та обладнання для проектування, виробництва та льотних випробувань.

«Оскільки перший політ пройшов бездоганно, того ж дня ми розпочали програму тестування та калібрування польотних контролерів. До кінця дня MIRA-Light вже виконала п’ять польотів, не зіткнувшись із будь-якими проблемами. Заглядаючи у майбутнє, ми готові провести приблизно від 10 до 15 додаткових польотів для завершення нашої комплексної програми випробувань», – йдеться у заяві Polaris.

Інноваційна аерокосмічна система в «Aurora» дозволяє здійснювати запуски зі злітно-посадкових смуг по всьому світу, подібно до літаків. Завдяки значному зниженню витрат, зумовленому можливістю повторного використання та усуненням витрат на стартовий майданчик, «Aurora» здатна вміщувати корисне навантаження до 1000 кг для орбітальних місій та вражаючі 10 000 кг для суборбітальних або гіперзвукових польотів.

фективність Aurora наголошується на тому, що підготовка місії та час виконання місії становлять менше 24 годин
фективність Aurora наголошується на тому, що підготовка місії та час виконання місії становлять менше 24 годин

За словами представників Polaris, ефективність Aurora наголошується на тому, що підготовка місії та час виконання місії становлять менше 24 годин, і при цьому вона забезпечує гнучкість для виходу на орбіти. Система також дозволяє переривати місію та забезпечувати повернення корисного навантаження, а стійкість місії підкреслюється можливістю повторного використання системи на 90–100% та використанням екологічно чистого палива.

Після серії демонстраційних випробувальних польотів Polaris планує запустити космічний літак Aurora до 2026-2027 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України