ЄС|NATO

Німеччина, Італія, Іспанія та Швеція розпочнуть спільні роботи зі створення нового основного бойового танка

Німеччина ініціювала розробку заміни Leopard 2 залишивши за бортом Францію: але причина цілком зрозуміла

Новий танк має бути створений у кооперації Німеччини, Італії, Іспанії та Швеції й прийти на заміну Leopard 2, при цьому вже відома навіть оціночна вартість розробки

Джерело: Defence Express

Німеччина, Італія, Іспанія та Швеція розпочнуть спільні роботи зі створення нового основного бойового танка, який має прийти на заміну Leopard 2 та, вочевидь італійського Ariete. Розробку буде вести німецькі Krauss-Maffei Wegmann та Rheinmetall, італійський конгломерат Leonardo, шведський Saab, а також неназвана іспанська компанія.

Як мінімум, відповідну згоду було у режимі таємності укладено між країнами, але про це все одно дізнався ряд західних ЗМІ, зокрема німецький Handelsblatt.

І якщо це виявиться правдою, то за бортом цієї домовленості залишається спільний із Францією проєкт “євротанка” нового покоління MGCS – Main Ground Combat System (також відомий як Euro Main Battle Tank, EMBT). При цьому Krauss-Maffei Wegmann та французький Nexter вкрай активно почали зливатись в одне ціле навіть розпрощавшись із власними брендами замінивши їх єдиним KNDS.

Один з "німецьких" концептів вигляду сімейства машин на базі Main Ground Combat System (джерело: Hensoldt)
Один з “німецьких” концептів вигляду сімейства машин на базі Main Ground Combat System (джерело: Hensoldt)

 

Зазначається, що причинами такого рішення та взагалі ініціативи Берліна у тому, що розбіжність у поглядах на MGCS виявились критичною вже на концептуальному рівні. Як виявилось Франція хоче отримати авіатранспортабельний танк, фактично – легку та маневрену машину. А Німеччина – високозахищеного нащадка Leopard 2.

Тобто у питання основного бойового танка Париж продовжує готуватись до операцій на Заморських територіях, при цьому вже фактично перетворивши своє військо на експедиційні сили. А Берлін, який ближче до РФ, цілком логічно намагається створити танк для європейського театру бойових дій.

Французький погляд на MGCS (джерело: DGA)
Французький погляд на MGCS (джерело: DGA)

 

Й поєднати в одній машини ці абсолютно протилежні вимоги не вбачається реальним. А експортний потенціал машини, як її бачать у Німеччині, вочевидь значно більший. Як мінімум проглядається пряма заміна Leopard 2 у всіх країнах-операторах. Й таким чином крок Берліна цілком зрозумілий – відпустити Францію з її баченням війни на всі чотири сторони, а не вкладати гроші у специфічну розробку.

Більше того, союз, який зібрав Берлін більш ніж потужний. До самого німецького традиційного тандему Krauss-Maffei Wegmann та Rheinmetall додається основна частина італійської та шведської оборонної індустрії у вигляді Leonardo та Saab, а також частина іспанського ОПК. Одночасно із цим це також й говорить про гарантовану мінімальну кількість країн-операторів майбутньої розробки із відповідним базовим портфелем замовлень.

Німеччина ініціювала розробку заміни Leopard 2 залишивши за бортом Францію: але причина цілком зрозуміла

А паралельно – про можливість самого фінансування, бо компанії хочуть отримати на створення заміни Leopard 2 8 млрд євро, а основним джерелом фінансування має стати фонд ЄС зі створення спільних оборонних проєктів з якого планується залучити 5,3 млрд євро. І таке фінансування дійсно легше отримати, коли мова йде про чотири країни ЄС, а не про дві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України