Німець з НДР отримає компенсацію за поранення чеським прикордонником ще в 1990 році

Міністерство юстиції Чехії визнало компенсацію в розмірі 125.825 крон німцеві Зігфріду Фробелю. Чехословацький суд призначив її ще в 1990 р., сума не була проіндексована.

37 років тому громадянин НДР Фробель намагався перейти кордон ЧССР і ФРН і, вже перебуваючи на території Західної Німеччини, був поранений в ногу чехословацьким прикордонником. Разом з ним бігти намагалася чехословацька сімейна пара, але вони здалися прикордонникам, які їх переслідували.

Після поранення Фробеля доставлено на прикордонну заставу, допитували, били, і тільки після цього відправили в Пльзеньську лікарню. Потім його депортували в НДР, лікували в лікарні і засудили до двох років за спробу незаконного перетину кордону. Порівняно невеликий термін він отримав із-за інвалідності: куля безповоротно пошкодила сідничний м яз і нерв. Після виходу на свободу влади НДР дозволили йому емігрувати в ФРН.

«Я незадоволений сумою компенсації. Я став інвалідом, мені заподіяли психологічний збиток, я не міг повноцінно працювати», — цитує Фробеля Голос українською з посиланням на сайт Idnes.cz.

Він також обурений тим, що ніхто з прикордонників або їх начальства не постав перед судом за стрілянину по людині, що знаходиться в іншій державі, за ненадання допомоги пораненому і за побиття при допиті.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh