Авторські статтіДіаспора

Німець з НДР отримає компенсацію за поранення чеським прикордонником ще в 1990 році

Міністерство юстиції Чехії визнало компенсацію в розмірі 125.825 крон німцеві Зігфріду Фробелю. Чехословацький суд призначив її ще в 1990 р., сума не була проіндексована.

37 років тому громадянин НДР Фробель намагався перейти кордон ЧССР і ФРН і, вже перебуваючи на території Західної Німеччини, був поранений в ногу чехословацьким прикордонником. Разом з ним бігти намагалася чехословацька сімейна пара, але вони здалися прикордонникам, які їх переслідували.

Після поранення Фробеля доставлено на прикордонну заставу, допитували, били, і тільки після цього відправили в Пльзеньську лікарню. Потім його депортували в НДР, лікували в лікарні і засудили до двох років за спробу незаконного перетину кордону. Порівняно невеликий термін він отримав із-за інвалідності: куля безповоротно пошкодила сідничний м яз і нерв. Після виходу на свободу влади НДР дозволили йому емігрувати в ФРН.

«Я незадоволений сумою компенсації. Я став інвалідом, мені заподіяли психологічний збиток, я не міг повноцінно працювати», — цитує Фробеля Голос українською з посиланням на сайт Idnes.cz.

Він також обурений тим, що ніхто з прикордонників або їх начальства не постав перед судом за стрілянину по людині, що знаходиться в іншій державі, за ненадання допомоги пораненому і за побиття при допиті.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.