А ця перешкода полягає в тому, що голландці зараз не мають “готових” носіїв під ці ракети, потрібна модернізація чи купівля нових
Джерело: Defence Express
На початку квітня 2023 року стало відомо, що Нідерланди хочуть мати власну далекобійну ракетну зброю. І в рамках цих планів вони хочуть купити не тільки ізраїльські системи PULS, максимальна дальність стрільби яких може складати до 300 км.
Але й також – крилаті ракети морського базування Tomahawk. При цьому голландці окремо підкреслювали, що хочуть саме Tomahawk, щоб мати можливість бити по цілям на дистанцію понад 1000 км.
Ймовірні строки, запланований бюджет на купівлю та очікувану кількість ракет до поставки Голландія в своїх планах поки що не конкретизувала. І це можна сприймати як свідчення того, що для них важливо на концептуальному рівні “застовбити№ за собою можливість купівлі американських КР, а уже далі виходити із поточних реалій по реальній вартості ракет, по темпу їх виробництва та строкам їх поставок.
Але цілком можливо, що зараз нідерландці воліють сконцентруватись й на іншій важливій концептуальній проблемі – так, вони хочуть Tomahawk морського базування, але ж у них нема відповідних носіїв під цю ракету.
Основу надводних сил ВМС Нідерландів зараз складають чотири фрегати проекту De Zeven Provinciën, кожен з яких має 8 пускових під протикорабельні ракети RGM-84C Harpoon Block 1B та п’ять універсальних пускових установок Mk 41 на 8 комірок кожна, призначених для запуску зенітних ракет RIM-162B та/або SM-2 Block IIIA.
В теорії, УВП типу Mk 41 можна адаптувати для запуску ракет Tomahawk. Але для цього голландцям знадобиться модернізація їх фрегатів проекту De Zeven Provinciën, зокрема з модернізацією бортової апаратури управління стрільбою та оновленням програмного забезпечення.
Основу підводних сил ВМС Нідерландів складають чотири дизель-електричні субмарини проекту Walrus. Такі підводні човни можуть застосовувати або торпеди Mk 48 ADCAP mod 7, або ж ті самі Harpoon.
Але при цьому відомо, що нідерландці в проміжку до 2031 року планують купити нові підводні човни, тому чи є сенс адаптувати підводні кораблі типу Walrus під Tomahawk – питання лишається відкритим.