ЄС|NATO

Нідерланди для своїх спецпризначенців обрали гелікоптер H225M замість UH-60 Black Hawk

UH-60 Black Hawk вважається одним із бестселерів на ринку вертольотів, але й він часом програє

Джерело: Defence Express

Міноборони Нідерландів оголосило про вибір вертольотів H225M Caracal (колишня назва Eurocopter EC725) від компанії Airbus Helicopters, замовивши 14 таких машин. Ці вертольоти призначаються для заміни Eurocopter AS532 Cougar (оновлена назва H215M), які літають ще з середини 90-х років.

Ціна контракту не оголошується, але строки постачання вкрай відстрочені й мають розпочатись лише у 2028 році. Тому AS532 Cougar будуть модернізовані для того, щоб експлуатуватись до 2030 року. Нові машини мають стати на озброєння сил спеціальних операцій.

H225M Caracal (фото: Ministerie van Defensie)
H225M Caracal (фото: Ministerie van Defensie)

 

Цікаво, що конкурентом Airbus був UH-60 Black Hawk від Sikorsky, що нині входить у Lockheed Martin. Вибір європейського виробника Нідерландами офіційно не пояснюється, хоча на рівні місцевих ЗМІ фігурує інформація, що справа в обладнанні, яким має бути оснащений вертоліт, а також місткості вертольота – 28 бійців замість 11.

UH-60M Black Hawk - версія вертольота для спецпризначенців США (фото: US DoD)
UH-60M Black Hawk – версія вертольота для спецпризначенців США (фото: US DoD)

 

А враховуючи те, що мова йде про борти для спецпризначенців, то саме додаткове обладнання відіграє вирішальну роль й можливо та конфігурація, яка була потрібна нідерландським військовим, була просто недоступна для експорту, коштувала занадто дорого.

Також об’єктивним фактором вибору Airbus для Нідерландів є те, що це фактично “національний виробник”. А також те, що H225M є по суті розвитком AS532, тобто зменшуються витрати на інфраструктуру та обслуговування нових вертольотів.

AS532 Cougar (фото: US DoD)
AS532 Cougar (фото: US DoD)

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України