Право

Незаконне користування надрами в окупованому Криму: повідомлено про підозру гендиректору окупаційного підприємства

Прокуратура Криму повідомила про підозру гендиректору підприємства, що керував незаконним видобутком корисних копалин загальнодержавного значення на окупованому півострові.

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний у 2020 році незаконно обійняв посаду директора на захопленому окупантами підприємстві «Балаклавське Рудоуправління ім. О.М. Горького».
Всупереч тому, що дозвільні документи підприємства на користування надрами на території України були анульовані, воно продовжувало функціонувати.

Під керівництвом підозрюваного незаконно видобували запаси вапняку на території родовищ поблизу м. Севастополя в окупованому Криму. До того ж видобуток корисних копалин здійснювався із застосуванням спеціальної техніки за допомогою вибухів, що може спричинити негативний вплив довколишньому середовищу.

У такий спосіб він забезпечив та сприяв незаконному видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, не маючи при цьому жодних відповідних дозволів.

Дії підозрюваного кваліфіковано як порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин (ч. 4 ст. 240 КК України ). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Досудове розслідування здійснюється ГУ НП в АР Крим.

Нагадуємо, що раніше підозрюваний займав керівні посади в ПАТ «Кримський содовий завод», а також був депутатом Верховної Ради АР Крим та незаконно створеної Державної Ради Республіки Крим. Після окупації півострова, чоловік перейшов на бік ворога та продовжив надавати допомогу РФ у проведенні підривної діяльності проти України, обвинувальний акт за фактом вчинення ним державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України) перебуває на розгляді у суді.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України