Авторські статті

Невидима боротьба між Німеччиною і Великобританією

   Неподалік від лондонського аеропорту Гатвік, що на півдні Великобританії, було відкрито родовище нафти, запасів якого, тільки за приблизними підрахунками, становлять близько 100 млрд. барелів. Враховуючи той факт, що за всю історію нафтовидобутку туманного Альбіону в Північному морі було видобуто не більше 45 млрд. барелів нафти – дану знахідку можна вже назвати безпрецедентною.

Здавалося б, за британців можна тільки порадіти, але справа в тому, що ця знахідка може докорінно змінити ситуацію в гегемонії “Старого Світу”, на просторах якого зараз йде невидима боротьба між Німеччиною і Великобританією.

Раніше я вже неодноразово зазначав, що велика імперія минулого не буде довго терпіти одноосібну гру в демократію і толерантність Німеччини, фактично придушила собою весь Європейський Союз і скористається слабкістю політичної еліти Берліна, переламавши ситуацію на геополітичній арені в свою користь. Фактично, саме це Великобританія здійснює протягом усього конфлікту на Донбасі, порушуючи немічнізаяви Німеччини, своїм різким і жорстким конструктивом, вводячи свої санкції проти Росії і поставляючи техніку, спорядження і фахівців в Україну.

Тепер же в рукаві у Великобританії з’являється козир, яким мало хто в ЄС володіє – своє родовище нафти, причому значних обсягів! Адже навіть якщо буде видобуто не більше 15% від розвіданих запасів – це забезпечить енергетичні потреби острова на 30% до 2030 року! А враховуючи перехід на економні та екологічно-чисті джерела енергії, на додаток до всього і вдосконалення технологічного процесу видобутку нафти, ці показники і зовсім можуть збільшитися до 50% і більше.

Фактично, Великобританія зараз стає на Європейській карті не просто країною зі своєю амбіційною політикою, явним бажанням повернути центральне місце в житті ЄС і володіє підтримкою таких серйозних світових сателітів як США, Канада і Австралія, але й нафтонезалежним гравцем на арені, здатним не тільки себе забезпечувати даним ресурсом, але й при вірному розподілі потужностей пускати його на експорт.

Рік тому мені здавалося, що термін гегемонії Німеччини в “Старому Світі” триватимуть максимум до 2020 року і, мабуть, надломним стане 2017-й, період виборів і відхід Меркель з посади канцлера. Мабуть, зсув монарха з трону відбудеться раніше, підсумовує Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.