Культура

Netflix продовжить виділяти кошти на виробництво українських фільмів та серіалів

Українська кіноакадемія та програма ЄС House of Europe у партнерстві з фондом платформи Netflix виділить 100 додаткових стипендій, щоб допомогти представникам української кіно- та телеіндустрії, які постраждали від повномасштабного вторгнення рф.

Діячі, які відповідають вимогам, оприлюдненим на сайті House of Europe, можуть подавати заявки до 18 квітня.

“Більше ніж через рік після безпричинного російського вторгнення українські професіонали, як ніколи раніше, потребують підтримки. Разом з українськими та іноземними партнерами Netflix демонструє, що є надійним партнером та прихильником української культури у ці надзвичайно важкі часи. Пересвідчившись у результативності цих програм минулого року, ми переконані, що вони і надалі продовжуватимуть ще більше підтримувати та заохочувати наших талановитих митців”, – заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Крім того, у рамках ініціативи проведуть серію онлайн-майстер-класів для продюсерів та лінійних продюсерів, адаптованих до української аудіовізуальної індустрії, які розширять знання зі створення проєктів у копродукції на всіх його етапах. Діячі, які відповідають вимогам, зможуть подати заявки через сайт House of Europe наприкінці квітня.

Нова програма підтримки Українською кіноакадемією проєктів також включає гранти на постпродакшн у розмірі $10,000 на кожен проєкт для українських художніх і документальних фільмів і дводенний семінар з цифрового постпродакшну від New York Film Academy.

Діячі, які отримали минулого року грант на розробку сценарію, продовжать отримувати підтримку у вигляді групових та індивідуальних сесій, де обговорять основні тенденції індустрії та розглянуть стратегії щодо фінансування проєктів, копродукції, маркетингу, дистрибуції та фестивалів.

Подати заявку на участь в ініціативах може представник кіно- та телеіндустрії незалежно від фактичного місця проживання.

Компанія Netflix була створена у 1997 році. З 2012 року виготовляє власний оригінальний контент. 2015-го за сприяння стрімінгової платформи було знято фільм “Україна у вогні” про повстання народу проти тодішнього уряду на київському Майдані Незалежності взимку 2013-2014 років. Режисером стрічки виступив Євген Афініївський.

У серпні 2020 року кінокомпанія Apple Tree Vision, заснована українським продакшеном Star Media та британською OLLEV, зняла для французької філії Netflix у Києві фільм “Останній найманець” з актором Жан-Клодом Ван Даммом. А за рік платформа запустила підрозділ “Netflix Україна”, додавши україномовний вебінтерфейс. Наразі на стрімінговому сервісі можна переглянути низку українських фільмів, права на показ яких компанія придбала у FILM.UA.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України