Несприйнятливість до антибіотиків пов’язали з відходами промисловості

В стійкості бактерій до антибіотиків винне не тільки зловживання цими препаратами, а також винні відходи промислового виробництва що забруднюють біосферу.

До такого висновку в результаті експерименту прийшли американські вчені, автори статті в журналі Microbial Ecology. Коротко про дослідження розповідається в прес-релізі Університету Джорджії.

Еколог Джей Він МакАртур (J. Vaun McArthur) перевірив цю гіпотезу на території ядерного могильника Саванна Рівер — побудованого в 1950-ті роки. Підприємство, що займається зберіганням, дезактивацією і переробкою радіоактивних відходів.

«Територію заводу ізолювали від зовнішнього середовища на початку п’ ятдесятих років, ще до того, як антибіотики почали масово застосовуватися в медицині і сільському господарстві. В струмки на закритій території не потрапляли стічні води, і те, що там відбувається, не пов’язане з впливом антибіотиків», — зазначив МакАртур.

Вчені зібрали в дев’яти струмках (різного ступеня забруднення радіоактивними відходами) 427 штамів кишкової палички і перевірили їх на стійкість до п’яти типів антибіотиків. З’ясувалося, що у восьми з 11 проб води бактерії сильно чинять опір лікам. Найбільш стійкою кишкова паличка опинилася в струмках і річках там, де вони потрапляють на територію могильника, а також на двох промислових ділянках.

Перший випадок не виявився чимось несподіваним: перед тим, як дійти до Саванна Рівер, річка Верхній Три Ранс (Upper Three Runs Creek) тече по декількох районах житлової, промислової та сільськогосподарської забудови, де в її води потрапляють антибіотики. Однак максимальну резистентність знайшли в струмках U4 і U8, які не виходять за межі охоронної території. Понад 95 відсотків бактерій в їхній воді показали стійкість до 10 і більше антибіотиків, у тому числі препаратів передньої лінії — гатифлоксацину і ципрофлоксацину.

Таким чином, одних промислових забруднювачів може бути достатньо для створення антибіотикостійких бактерій. Отримані дані пояснюють поширеність такого роду мікробів.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh