Ціни на нафту неухильно знижувалися протягом кількох останніх тижнів. Але тепер це закінчилося — нове цінове зростання неминуче.
Альянс ОПЕК+, організація країн-експортерів нафти, оголосив про несподіване скорочення видобутку нафти. Таким чином, з травня видобуток має знизитися на один мільйон барелів (117,35 мільйона літрів) на день.
Саудівська Аравія очолила картель, планувавши скорочення видобутку на 500 000 барелів на день. Міністерство енергетики Саудівської Аравії заявило, що це було «добровільне скорочення». Інші члени, такі як Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати та Алжир, наслідували його приклад, тоді як росія планує продовжити скорочення видобутку аж до кінця 2023 року.
З травня на ринок надійде приблизно на мільйон барелів менше, з липня — на півтора мільйона барелів менше, ніж передбачалося раніше. З середини року світові доведеться задовольнятися значно меншим обсягом нафти з країн, що добувають.
ОПЕК+, що складається з 23 країн, як і раніше, має величезний вплив — її частка на світовому ринку становить близько 40 відсотків. Об’єднання складається з традиційного картелю ОПЕК та країн, що фактично не входять до ОПЕК. Сюди входить і росія.
Цей крок став несподіванкою, оскільки донедавна країни ОПЕК сигналізували про постійний видобуток. Наприклад, міністр енергетики Саудівської Аравії Абдулазіз бін Салман лише кілька тижнів тому заявив, що мета ОПЕК+ з видобутку має бути збережена до кінця року.