Авторські статтіДіаспора

Нещодавно куплені Києвом чеські трамваї прийшли у непридатність

Автор: Victor Vizu – Vlastn? d?lo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11516607

Українське видання «Хмарочос» опублікувало матеріал, присвячений тому, як у Києві за 3 роки примудрилися «вбити» чеські трамваї T3, які до цього пропрацювали не одне десятиліття.

Для початку журналісти розкривають корупційну схему. В 2014 р. було куплено 15 трамваїв, їх чеська ціна в перерахунку становила 160 тис. гривень. Після сплати митних зборів, транспортування та переобладнання вона зросла до 350 тис. гривень. Зрештою, київські транспортники придбали вагони у компанії КЗЕТ (переможця тендеру на проведення капремонту) за 14,7 млн. гривень. Тобто за один вагон влада української столиці заплатили майже 1 млн крон.

При цьому ніякого капітального ремонту зроблено не було, натомість бортові номери просто перебили з чеських на українські і усунули всі написи чеською мовою. Нині весь склад перебуває в жалюгідному стані.

Що стосується «вбитих» трамваїв, то основною причиною назвали вагоновожатих, які їх не бережуть. А у слюсарів-ремонтників, які отримують від держави маленьку зарплату, немає ні інтересу, ні обладнання для належного догляду за чеської технікою.

У будь-якому випадку, трамваї T3 у Чехії закінчилися. Для корупційної схеми можна використовувати списані трамваї Tatra Т6, але їх готові купувати інші європейські столиці, наприклад, Болгарія.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України