Нещодавно куплені Києвом чеські трамваї прийшли у непридатність

Автор: Victor Vizu – Vlastn? d?lo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11516607

Українське видання «Хмарочос» опублікувало матеріал, присвячений тому, як у Києві за 3 роки примудрилися «вбити» чеські трамваї T3, які до цього пропрацювали не одне десятиліття.

Для початку журналісти розкривають корупційну схему. В 2014 р. було куплено 15 трамваїв, їх чеська ціна в перерахунку становила 160 тис. гривень. Після сплати митних зборів, транспортування та переобладнання вона зросла до 350 тис. гривень. Зрештою, київські транспортники придбали вагони у компанії КЗЕТ (переможця тендеру на проведення капремонту) за 14,7 млн. гривень. Тобто за один вагон влада української столиці заплатили майже 1 млн крон.

При цьому ніякого капітального ремонту зроблено не було, натомість бортові номери просто перебили з чеських на українські і усунули всі написи чеською мовою. Нині весь склад перебуває в жалюгідному стані.

Що стосується «вбитих» трамваїв, то основною причиною назвали вагоновожатих, які їх не бережуть. А у слюсарів-ремонтників, які отримують від держави маленьку зарплату, немає ні інтересу, ні обладнання для належного догляду за чеської технікою.

У будь-якому випадку, трамваї T3 у Чехії закінчилися. Для корупційної схеми можна використовувати списані трамваї Tatra Т6, але їх готові купувати інші європейські столиці, наприклад, Болгарія.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh